Novembris võttis Kalmer Klettenberg Tarva väravavahtide treenimistöö Artem Levizilt ja Pavel Londakult üle. Alljärgnevalt muudatuste tagamaast lähemalt. 

 

Kalmer Klettenberg (33) on olnud Rakvere JK Tarvas treeneriks neli hooaega. Oma liitumisaastal, 2017, oli Klettenberg samuti väravavahtide treener. Lisaks ka Tarva esindusnaiskonna peatreener ja 2010 sündinud poiste juhendaja.

 

Tarva nooremate väravavahtide treening Rakvere kunstmurustaadionil Kalmer Klettenbergi juhendamisel (FOTO: 18.11.2020)

 

 

Rakvere JK Tarvas klubi tegevjuht ja juhatuse liige, hetkel veel ka noortetöö juhi kohusetäitja Joonas Ljaš:

 

“Me tahame, et klubis oleks paremini korraldatud väravavahtide treeningud ja töö nende poistega kes tahavad tõeliselt väravavahiks pürgida. See töö peab olema organiseeritum ja järjepidev. Ma väga hindan Artemi ja Paveli tehtud tööd, aga paraku kaugelt on raske siia sõita ja see koostöövorm enam ei sobinud meile.

 

Kalmer on tahtmist täis ja soovib meie väravavahtidega tõsiselt tegeleda. Nüüd tekib ka see olukord, kus Kalmer saab ka reaalselt väravavahte mängusituatsioonides jälgimas käia ning nendele ka seeläbi tagasisidet anda.

 

Soovime Kalmerile edu ja jaksu. Me näeme tema töö tulemusi mõne aasta pärast, aga oleme veendunud, et läbi selle muutuse astuvad meie noored väravavahid kindlasti sammud arengus edasi.”

 

 

Tarva vanem väravavahtide treeninggrupp treenimas Rakvere kunstmurustaadionil (FOTO: 18.11.2020)

 

 

JK Tarvas väravavahtide ja U15 võistkonna treener, U17 võistkonna abitreener Kalmer Klettenberg:

 

“Neli aastat sai 2010 poisse juhendatud ja see aeg oli igati meeldejääv. Sai näha kuidas poisid koos kasvasid ja arenesid, lisaks saime mõnegi toreda ja positiivse turniiri ja liigamänguga hakkama. Kuid kõige tähtsam on, et lapsed said oma esmased teadmised jalgpallist kätte, et nüüd järgmised sammud edasi teha.

 

RAKVERE JK TARVAS U11 (sünd 2010, foto suvi 2020)

 

Minu 2010 grupp jagunes sisuliselt kaheks, ehk pooled poisid liitusid 2009 grupi poistega ja pooled läksid teise 2010 grupiga kokku. Mina juhendan nüüdsest 2007 kollast võistkonda, olen Tarmol U17 grupi juures abitreener ja võtsin taaskord ka klubi väravavahtide treenimise enda kanda.

 

Klubi tegevusele lisaks olen mitu aastat ka erinevate tüdrukute koondiste juures olnud, kui mitu aastat olin tüdrukute U14 piirkondlikus treeninggrupis väravavahtide treener, siis viimased 2 aastat olin seal peatreener. Möödunud aastal olin ka NU15 koondise väravavahtide treener ja tulime Balti meistriks. See hooaeg olen olnud NU17 koondise juures väravavahtide treener, aga olin ka poiste U14 piirkondlikus grupis abitreener. Seega olen saanud ka koostööd mitmete treeneritega üle Eesti teha ja ka rahvusvahelistes mängudes treener olla.

 

Nüüd Tarva väravavahtide juurde tagasi tulles, et kui ma Tarvaga liitusin, siis esimesel aastal olin samas rollis kus nüüd, vahepealsetel aastatel tegi seda tööd meie endine esikinnas Artem Levizi ja viimane aasta oli ka Pavel Londak temale abiks. Näha on, et nad tegid oma tööd hästi ja mängijatel on mingid elemendid kenasti selged.

 

Nüüd hetkel on meil kaks gruppi väravavahte, kellega korra nädalas trenne annan, kuid lisaks sellele kahele korrale hakkan ka paari grupi juures eraldi trennides käima.

 

Eesmärk, et põhivõistkonnaga koos saaksid väravavahid rohkem tähelepanu ja eraldi trenni, sest vahetu info trennis on vägagi tähtis – see kinnistab teadmisi või teinekord vastupidi, aitab jõuda paremate arusaamadeni. Liigahooajal üritan ka võimalikul palju käia erinevaid noortegruppide mänge vaatamas, et kiiprid saaksid ka mängudest analüüse ja kokkuvõtteid oma plussidest ning miinustest.

 

Ise ootan järgmist aastat huviga, seda nii tavatreenerina, sest 2007 kollases võistkonnas on ka väga mitmeid huvitavaid mängijaid. 2007 põhivõistkond on omavanustes värskelt kroonitud Eesti meister, siis selle sünniaasta “kollase” satsi poisid ei ole nii pildis olnud, aga eks uue hooajaga pingutame, et ka nemad rohkem püünele pääseks.

 

U17 võistkonnas on ka väga huvitavad ja andekad poisid koos, kuid eks see selgub veel, kui palju nendest U17 liigasse jääb ja kes hakkab rohkem juba esindusmeeskonnas mängima. Samuti on väravavahtide treenerina ees ootamas uus põnev hooaeg, sest on mitmeid väga andekaid noori. Näiteks 2007 grupist Silver, kes poiste U15 koondises, naiskonnast Roberta, kes iga aastaga tublid sammud edasi teeb ja ka NU17 koondises on, kui ka nooremates gruppides on lootustandvaid lapsi peale kasvamas. Seega tundub, et ees ootab põnev jalgpallihooaeg!”

 

 

Tarva noored väravavahid saamas koolitust Artem Levizilt ja Pavel Londakult (Tallinna LL väravavahtide kool Rakveres, suvi 2020)

 

Aitäh Artem Levizi ja Pavel Londak, et andsite oma panuse Rakvere jalgpalli arengusse!

 

Vaata ka LL Tallinna väravavahtide kooli tegemisi instagramist:

https://www.instagram.com/lltallinnavvkool/