19. mail toimunud Esiliiga 11. vooru kohtumine Pärnu Rannastaadioni harjutusväljakul lõppes Vapruse suureskoorilise võiduga. Avapoolaeg 0:0, lõppskoor 5:0 Pärnule.

Pärnu Rannastaadionil toimunud remonditööde tõttu tuli Vaprusel kodumäng korraldada kõrvaloleval naturaalmuru harjutusväljakul. Mõlemapoolsete võimaluste, ent kerge Pärnu survega avapoolaeg lõppes seisul 0:0.

Kohtumise teine pool algas külalistele fiaskoga. Vähem kui minutiga toimetasid pärnakad palli Tarva kasti ning Georg Grahv lõi olukorra väravaks. Tegu oli noormehele karjääri esimese kõrgemates liigades löödud väravaga. Külma dušina Rakverele tuli kohe otsa ka jätkuvärav, kui Tarva kaitsjal ebaõnnestus murukamaralt ebameeldiva põrke võtnud pall klaarida. Kristen Saarts pääses väravavahiga üks-ühele. 2:0 Pärnule.

Mängu 68. minutil lõi hooaja 13. värava pärnakate ründaja Ronaldo Tiismaa. Paar nädalat tagasi täisealiseks saanud noormees hoiab hetkel kinni Esiliiga väravalööjate edetabeli teisest kohas, jäädes ühe tabamusega maha Legioni rünnakute lõpetajast Rejal Alijevist.

Kolm minutit pärast Tiismaad tegi skoori taas Kristen Saarts. Sama mees oli väravaautoriks ka 90+1, kui tema kübaratrikk vormistas lõppseisuks 5:0 Pärnule.

Samas voorus tegi Levadia U21 kodus 1:1 viigi Flora U21-ga. Teenitud punkt tõstis Levadia tabeli 8. ning langetas Tarva 9. positsioonile.

LIIGATABEL: Esiliiga 2019

JÄRGMINE MÄNG: L 25.05, kl 13:00 – JK Tallinna Kalev U21 v Rakvere JK Tarvas (EL 12. voor)

Pärnu JK Vaprus – Rakvere JK Tarvas 5:0 (0:0)