Möödunud pühapäeval pidas Rakvere JK Tarvas U14 oma liigahooaja viimase mängu, kui võõrsil alistati Nõmme United skooriga 6-0. Seejärel jäi Tarvas kaks mängu vähem pidanud lähirivaal Tallinna FC Ararati järele ootama, kas kaela riputatakse aasta lõpus kuld- või hõbemedalid.

 

Rakvere JK Tarvas osaleb Eesti poiste meistrivõistluste U14 vanuseklassis kahes sarjas. Rain Ööpiku juhendatav Rakvere JK Tarvas Kollane (07) võistleb U14 II liigas B-tasandil ning peab oma hooaja viimase mängu, mis ühtlasi ka kodumäng Rakvere kunstmurul, sel laupäeval kell 11:00. Joonas Ljaši juhendatav Rakvere JK Tarvas (07) mängis aga aste kõrgemal, A-tasemel (U14 Esiliiga), kus nüüdseks Rakvere osalusel mängud peetud.

 

Esialgu juba möödunud nädalavahetusel lõppema pidanud U14 Esiliiga võistlusaasta saab ametliku lõpu laupäeval. Põhjuseks lähikonkurent Ararati kaks edasilükatud mängu, mis venitasid hooaja nädala võrra pikemaks. Järele on jäänud vaid Tallinna FC Ararati ja Tallinna FC Flora omavaheline mõõduvõtt, mis liigatabeli kohti enam ei mõjuta. Küll aga mõjutas hõbe- ja kuldmedali jaotumist kolmapäevane Ararati mäng, kui üllatuslikult kaotati tabeli teise poole kuuluvale FC Tallinnale. Rakverele oligi liigavõiduks tarvis, et Ararat kahte järelejäänud mängu ei võidaks, vaja oli vähemalt üht komistust, viiki.

 

U14 Esiliiga hetkeseis (30.10.2020), järelejäänud Flora-Ararat enam kellegi liigapositsioone ei kõiguta

 

Heitlus U14 Esiliiga kõige kirkama medali nimel oli väga pingeline võidujooks Tarva ja Ararati vahel kuni lõpuni välja. 19. septembril, mil meeskonnad kohtusid Rakvere kunstmurul, polnud kumbki võistkond kordagi kaotanud. Suvel jäi kahe tiimi omavahelise mõõduvõtu tulemuseks Tallinnas 1-1. Ararat hoidis aga liidrikohta kuna neil oli üks võit rohkem ja viik vähem. Rakvere alistas koduseinte toel lähikonkurendi lausa 4-1, mäng mida oli noorte liigade mõistes tulnud vaatama märkimisväärne arv pealtvaatajaid (162) ning haaras viivuks liigas juhtohjad. Seda aga oktoobri alguseni kuni põruti kodus versus Tallinna Flora, 1-4. Ararat oma vastasseisu ei kaotanud ning asus taas juhtima.

 

Pead tõstma hakanud koroona teine laine tekitas kalendris väikse segaduse. Tarvas sai oma järelejäänud mängud võidukalt peetud ning jäi ootama mida teevad tallinlased. Tarva õnneks Ararat komistas ja nõnda ongi esmakordselt Eesti U14 vanuseklassi parima tiitel Rakvere. Õnnitlused! Ühtlasi oli Rakvere ka enim publikut kodustaadionile meelitanud võistkond oma liigas (seda nii keskmiselt kui üldarvult).

 

JK Tarvas U14 võistkonna kolm resultatiivseimat mängijat (Eiko Maasik 28 väravat, Risto Raudsalu 8 ja Kristjan Sommer 9). Tõenäoliselt on aasta lõpuks liiga parima väravaküti tiitel Maasiku, kui pearivaal Aleksandr Lohmatov (Ararat, 22 tabamust) ei skoori viimases mängus kuuel korral.

 

 

Rakvere JK Tarvas U14 noortetreener Joonas Ljaš:

 

 

Kas või palju muutus võistkond kahe hooaja jooksul? Mis eristab tänavust hooaega mullusest?

 

Võistkond ei muutunud palju. Tulid juurde paar poissi Kiviõlist, kes suurendasid võistkonnasisest konkurentsi. Suurim muutus on väljak, mängisime esimest hooaega 11 vs 11. Oli parajalt peavalu ja õppimist, aga ilma selleta ju ei saakski. See käib selle tööga kaasas ja need väljakutsed on põnevad. Kindlasti on ka vastased iga hooajaga järjest tugevamaks läinud ning pakuvad häid vastasseise.

 

 

Millise hinde hooajale annad? Millega oled rahul ja kas on midagi, mille üle võib nuriseda?

 

Hindeid ei tahaks panna, aga ma arvan, et kindlasti saab rahul olla, kui kaotame vaid ühe mängu ja viigistame kaks. Mängulise poole pealt on jalgpallis alati midagi puudu ja midagi millega rahul pole. Hooaja jooksul saime teatud asjad paremaks, aga teatud asjadega oleks tahtnud näha suuremat arenguhüpet. Palju oli ka ebastabiilsust. Teeme tööd edasi!

 

 

Kas on kedagi mängijatest nimeliselt eeskujuna välja tuua? Kui jah, siis keda ja miks?

 

Kõlab klišeena, aga terve meeskond oli tubli. Mängijad selles vanuseklassis ja ka üldiselt arenevad eri aegadel. Osad on juba noormehe kehaga ja osad alles poisid. Igaühel on oma teekond ja minu ülesanne on neist kõigist lõpuks maksimum välja pigistada.

 

Rakvere JK Tarvas U14 mängujärgne analüüs vs Viimsi MRJK (14.10.2020, Rakvere kunstmurustaadion. FOTO: Günther Küttis)

 

Mida õppisid sina kui treener sellest hooajast?

 

Suurim õppetund vast ongi see, et tuleb iseennast rohkem usaldada. Kindlasti ka palju sai psühholoogiliselt end arendada, kuidas poistega suhelda sellises keerulises eas ja kuidas nendest parim välja saada. Usun, et midagi ka õnnestus.

 

 

Mis ootab ees võistkonda 2021? Mis võib osutuda mängijatele kõige suuremaks väljakutseks?

 

Ees ootab arendav aasta. Teeme tööd edasi ja tahame, et iga mängija astuks isiklikus plaanis samme edasi. Samuti tahame meeskonnana kindlasti tiitlit kaitsta ja oma esitust parandada iga mänguga. Minu mängijad väljakutseid ei karda. Probleemiks on kindlasti kasvueast tingitud vigastused, aga need on kõik ületatavad takistused. Osaleme turniiridel nii palju kui võimalik ja peame kindlasti ka treeningmänge. Võistkonnaga liitub abitreenerina Rain Ööpik.

 

 

Mõni mõte lõpetuseks, tänusõna?

 

Tahan tänada kõiki, kes sel teekonnal alates lasteaiast meiega kaasas on käinud. Tänasel päeval saad tunda seda tunnet, et kõik need varasemad pingutused on olnud väärt midagi. Poistele soovin aga edu edasiseks, sest ega me ei peatu, vaid paneme täie hooga edasi!

 

 

Võidukas Rakvere JK Tarvas U14 (Rakvere kunstmurustaadion, 2020. FOTO: Günther Küttis)