Möödunud reede õhtul Annelinna kunstmurul peetud Esiliiga 19. vooru kohtumine lõppes rakverlaste võiduga. Üpriski võrdseks kujunenud heitlus päädis Tarva napi 2-1 paremusega. Rakvere väravad Sergei Akimov ja Karel Liblekas.

Sarnaselt aprillis peetud võõrsilmängule Welcoga, lõppes ka seekordnegi lahing sama skooriga. Tarva vanameistril õnnestus mängu avafaasis pääseda kolmel korral väravavahiga üks-ühele, millest 17. minuti võimalus ka realiseerus. Tegu oli Akimovi hooaja viienda tabamusega. Viis minutit varem oli Welco pehmevõitu penaltist mängu juhtima asunud.

Teise poolaja ainus värav sündis 56. minutil, kui hooaja teise tabamusega sai hakkama Tarva 18-aastane äärepoolkaitsja Karel Liblekas. Väravasööt German Guri-Lvovilt ning kena lahendus Liblekalt jätsidki lõppseisuks 2-1 Rakverele.

Lisaks kolmele punktile tõi kohtumine kolmele Tarva noormängijale debüüdi esindusmeeskonna särgis, kui teisel poolajal sekkusid vahetusest Jaan Matis Kangur, Uku Laht ja Andreas Lilleoja. Üle pika aja käis taas väljakul ka klubi mängiv tegevjuht Reijo Kuusik (viimati 2015 sügis), kellel ei jäänud palju puudu ka väravalöömisest.

LIIGATABEL: Esiliiga 2018

JÄRGMINE MÄNG: K 18.07, kl 19:00 – Rakvere JK Tarvas vs Tallinna JK Legion, EK 1/32-finaal (Rakvere linnastaadion) // OTSEÜLEKANNE: YouTube

TARVA VÄRAVAD:

MÄNGUJÄRGNE KOMMENTAAR:

Tarmo Rebane, JK Tarvas peatreener

“Oli väga raske mäng, kuna kunstmurul valitses tõeline rannailm. Mängu muutis raskeks ka hõre koosseis ja pisivigastused väljakul olevatel mängijatel. Welco valdas enamus mängust palli ja meie lootsime kontrarünnakutele, mis tegelikult olid väga ohtlikud. Nagu ikka, on meie üheks suureks probleemiks olukordade raiskamine, ja nii ka seekord.

Teine poolaeg meenutas mäng kohati sõpruskohtumist, kus mõlemad pooled olid suhteliselt passiivsed. Tegime mitmeid vahetusi – sisse tulid Tarva U17 vanuseklassi noored. Noored tõid mängu värskust ja energiat. Jäin väga rahule noorte mänguga ja suhtumisega väljakul. Debüüdi tegi kolm mängijat. Üle pika aja jooksis väljakule ka Reijo Kuusik, kes on võistkonnale vajalik täiendus. Läheb veel natukene aega, et Reijo saavutaks oma tippvormi, kuid kõik on võimalik, sest pool hooaega on veel ees.

On näha, et pikk puhkus on kõikide mängijate füüsilisele vormile mõjunud laastavalt. Me ei saa mängida enam nii nagu kaks kuud tagasi, sest mängijad lihtsalt ei jaksa hetkel. Tuleb jälle ennast vormi ajada ja enda kallal rohkem vaeva näha – leida aega rohkem treeningutele.”

Tartu JK Welco – Rakvere JK Tarvas 1:2 (1:1)