27. aprillil Rakvere kunstmurustaadionil toimunud Esiliiga 8. vooru kohtumine lõppes kodumeeskonna võiduga. Juba teisel minutil mängijaga vähemusse jäänud Tarvas kaotas avapoolaja 0:2, ent suutis kohtumise lõpuks 3:2 võidu haarata. Kübaratrikk Joonas Ljaš.

Kohtumise teisel minutil välkus Roomer Tarajevi punane kaart, kui Tarva kastis toimunud duellis Mehis Vahero ja Järve mängijaga nägi peakohtunik ilmse väravavõimaluse ärahoidmist. Rakvere jäi mees vähemusse ning Kohtla-Järve resultatiivseim mängija, Raivo Saar, sai penaltipunktilt enda saldot suurendada. 0:1.

36. minutil lõi Järve teise värava, kui täpne oli Yuri Sousa Lima Lellis. Seis Rakvere kahjuks 0:2 ja asi hapu. Antud tulemusega ka avapoolaeg lõppes.

Kohtumise teisel poolel algas aga Tarva pidu. 51. minutil realiseeris Joonas Ljaš enda teenitud karistuslöögi. Vähem, kui kümme minutit hiljem lükkas Ljaš sisse vastaste väravavahist tagasipõrkunud palli. Tablool viik, 2:2.

Kümme minutit enne normaalaja lõppu eksis määruste vastu Järve mängija Jevgeni Malahhov, kui tegi vea enda kastis vs Joonas Ljaš. Teine hoiatuskaart tähendas mehele eemaldamist ning Tarvas sai asuda lööma penaltit. Olukorra realiseeris taas Joonas Ljaš. Tasuks kübaratrikk ning 3:2 eduseis Rakverele. See seis püsis ka kohtumise lõpuni. Rakvere oli teeninud võidu uskumatuna tundnud seisust – mees vähemuses ja kahe väravaga vastast taga ajamas. Võiduga Järve vastu lõpetas Tarvas 6-mänguliseks veninud kaotusteseeria. Kohtumist Tarvas-Järve oli Rakvere kunstmurul vaatamas 149 inimest, mis on hetkeseisuga Rakvere tänavuse hooaja publikurekord. Järgmine Tarva kodumäng, mis saab olema Esiliiga 2. ringi esimene voor, on planeeritud toimuma Rakvere linnastaadionil.

LIIGATABEL: Esiliiga 2019

JÄRGMINE MÄNG: L 04.05, kl 19:00 – Tartu JK Welco v Rakvere JK Tarvas (EL 9. voor)

VIDEOKOKKUVÕTE JA KOMMENTAAR:

FOTOD: Meelis Meilbaum (Virumaa Teataja)

Rakvere JK Tarvas – Kohtla-Järve JK Järve 3:2 (0:2)
51., 60., 80. pen Joonas Ljaš – 4. pen Raivo Saar, 36. Yuri Sousa Lima Lellis

Hoiatused: 6. Siim Rannamäe – 51., 79. Jevgeni Malahhov, 61. Nikita Mossin, 72. , 86. Roman Svidovitš, 78. Deniss Lukin
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Silver Sepp

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Mehis Vahero, Mihkel Saar, Matteo Kisand, John-Eric Juht (46. Jaan Matis Kangur), Mario Kuokkanen, Dmitrii Baikov, Madis Reimal (70. Robi Štšjogolev), Joonas Ljaš, Siim Rannamäe
Varus: Jaan Matis Kangur, Uku Laht, Andreas Lilleoja, Rene Põldmaa, Erik Andres Raja, Robi Štšjogolev

Järve: Viktor Gusev, German Narnitski, Nikolai Martšuk (54. Richard Tohver), Jevgeni Malahhov, Deniss Lukin, Christ Axel Fabrice Konan, Raivo Saar, Roman Svidovitš, Emmanuel Gurtckaia (46. Nikita Mossin), Yuri Sousa Lima Lellis, Duvan Mosquera Torres
Varus: Ilja Žukov, Artur Salmus, Richard Tohver, Viktor Aksjonov, Markus Loik, Nikita Mossin