Kolmapäevane karikamäng Rakveres lõppes koduvõistkonna 0:3 kaotusega. Aste madalamal, Esiliiga B tasandil, täiseduga juhtiv Tallinna JK Legion murdis Tarva teisel poolajal ning teenis sellega pääsme 1/16-finaali.

Rakvere JK Tarval vedas 1/64-finaalis loosiga, kui 1/32-finaali teeniti otsepääse. Sellele järgnes aga kiire lõppmäng. Vastakuti mindi ring varem võõrsil Põhja-Sakala 3:1 alistanud Tallinna Legioniga. Vastase näol oli tegu mitmeid meistriliiga karastusega kogenud mehi koondava ambitsioonika võistkonnaga.

Teada oli, et kodutiimi midagi lihtsat ees ei oota. Veelgi raskemaks tegi väljakutse, et vigastustega on jätkuvalt kõrval Taavi Trasberg, Madis Reimal, Joonas Ljaš, Siim Rannamäe ning Alari ja Elar Tovstik. Erinevatel muudel põhjustel ei saanud võistkond arvestada ka Sergei Akimovi, Mihkel Saare, Toomas Kiisi, Sander Susi ega Rain Ööpiku panusega.

26-kraadises palavuses peetud mõlemapoolsete võimalustega avapoolaeg lõppes kuivalt 0:0. Kohtumise esimene värav sündis 49. minutil, kui karistuslöögi saatis otse värava Denis Vnukov (endine Sillamäe Kalevi ja Infoneti poolkaitsja). 83. ja 87. minutil suurendas Legioni edu Rejal Alijev. Lõppskoor 0:3.

Esmakordselt kuulus Rakvere esindusmeeskonna algkoosseisu Andreas Lilleoja, kes mõni päev varem 2:1 võidumängus Welco vastu teenis oma karjääri debüütminutid. Poolajal sekkus tema asemel mängu Sander Ivanov. Juba 2016 Tarva meistriliiga hooajal paar korda pingile pääsenud noormees teenis nüüd oma esimesed minutid põhimeeskonnas, pääsedes Legioni vastu ka korra ohtlikult löögile (2017 tegi Ivanov jalgpallist vahe-aasta). Lõpu eel sai debüüdi kirja teinegi Tarva noor, 78. minutil tuli mängu Robert Hekkurainen.

TEISED KARIKAMÄNGUDE TULEMUSED: EK 1/32-finaalid

JÄRGMINE MÄNG: P 22.07, kl 19:00 – Rakvere JK Tarvas vs JK Tallinna Kalev U21, EL 20. voor (Rakvere linnastaadion)

VIDEOKOKKUVÕTE:

MÄNGUJÄRGSED KOMMENTAARID:

Tarmo Rebane, JK Tarvas peatreener:

“Pärast null-kolm allajäämist on raske midagi välja tuua millega rahul olla. Kui siis vaid minutid noortele – poole koosseisust moodustasidki duubli- ja järelkasvuvõistkonna mängijad. Esiliiga tempo ja meeste mänguga harjumine võtab veel aega, aga vähemalt näitasid nad, et materjali on. Kohalolnud mängijad said hea trenni.

Meie hetkevorm pole kiita, lisaks on suvel olnud raskusi meeskonna kokku saamisega. Kui põhimängijad on puudu, vigastuste, töö või mis iganes põhjustel, ja füüsiliselt pole parimas konditsioonis, siis oleme alati haavatavad.

Esimesel poolajal meil mõned momendid tekkisid, aga vähemalt sama palju tekkis ka Legionil. Meie lõpplahendused jäid löntsiks. Teine poolaeg kuni joogipausini olime okeid, aga pärast tõstsime liinid üles ja pidime riskima ning vastane ei halastanud. Vastast tuleb kindlasti kiita, mängisid paremat jalgpalli kui meie ning nende individuaalnegi tase ületas meid.”