Aasta esimeses pooles Austraalia siirdunud endine Tarva poolkaitsja ja klubikasvandik Mario Kuokkanen pole jalgpallile selga pööranud. Laupäeval ootab ees tähtis liigafinaal. Uurime lähemalt, kuidas Rakvere noormehel läheb.

 

Hooaja ettevalmistuse esimese osa Tarvaga kaasa teinud 21-aastane Mario oli pikalt hellitanud peas ideed, et maailm vajab avastamist ning Austraalia tundub selleks piisavalt põnev koht. Koos sõber Kristofer Reinbergiga, endine Tartu Welco mängija ja Eesti noortekoondislane, pühiti veebruaris kodumaa tolm jalge alt.

 

Esialgu viis tee Griffithi, Lõuna-Austraalia ja sealsesse kohalikku jalgpalliklubisse Yogaali (tuntumatest Eesti mängijatest on seal pallinud Artur Rättel). Tuli koroona ja segased ajad, kus tuli treenida ja mängida kellega kus kuna juhtub, ning tark tundus siirduda 3500 kilomeetrit põhja poole, Darwini. Mõlemas kohas on õnnestunud ühendada nii töö kui sport. Austraalia regionaalliigades on tihtipeale klubiomanik noortele ka tööandjaks (näiteks ehitussektoris või põllumajanduses), mis võimaldab Eestis mõistes tegutseda n-ö poolproffina.

 

Darwinis leidsid mehed endale koha kohalikus jalgpalliklubis nimega Mindil Aces. Tegu on regionaalliiga klubiga, mis võistleb antud piirkonna kõrgeimal tasemel (Football Northern Territory Premier League). Võistlusformaat näeb ette, et 20-mängulise põhihooaja järel ootab ees play-off, kus liigatabeli esimene kohtub poolfinaalis liigatabeli neljandaga ning liigatabeli teine kohtub kolmanda kohaga. Mindil oli tabeli teine ning alistas möödunud nädala pingelises heitluses, kus jala sai valgeks ka Mario Kuokkanen, tabeli kolmanda. Finaalmängus, mis toimub homme, ootab ees kohtumine Casuarianiga. Neljanda koha tiimil õnnestus 2-0 üle mängida põhihooaja võitja Hellenic Athletic (vahe Mindil Acesiga oli põhiturniiri järel 14 punkti).

 

Norther Territory Premier League liigatabeliga saab tutvuda: link

 

2018 hooajal nimetasid kaasmängijad Mario Kuokkaneni Tarva mängijate mängijaks (FOTO: Ain Liiva, JK Tarvas). Kuokkaneni saldo Rakvere eest on 162 liigamängu ja 21 väravat (Esiliigas 130/20 , Premium liigas 32/1). 2015-2019.

 

Mindil Aces peatreener Daniel McCormick Mariost: “We were very happy to have Mario arrive in Darwin and at Mindil Aces Football Club. Mario is a very talented player who has brought a lot of experience from an international level with him and quickly became a starting player in our first team as a defensive/creative midfielder playing in the role of #6.

 

[Meil on heameel, et Mario on Darwinis ja osa Mindil Acesi Jalgpalliklubist. Tegu on väga talendika mängumehega, kellel on ka omajagu rahvusvahelist kogemust. Mariost sai meil kiirelt algkoosseisu mängija, kes on keskväljal vastavalt vajadusele kas mängu lõhkuvas või ehitavas rollis]

 

Mario has stood out here in Darwin within the league and is now regarded as one of the best players in the Northern Territory Football League. Last week Mario scored a goal late in the second half to take the game into extra time, where we then won in a penalty shootout. Our club now has three Estonian players within our first team: Priit Proos, Mario Kuokkanen and Kristofer Reinberg.”

 

[Mario on silmapaistev mängija, kes kuulub kindlasti siinse liiga ühtede parimate mängijate sekka. Möödunud nädala poolfinaalis lõi Mario teisel poolajal värava, mis viis meid lisaajale, kus meil õnnestus vastane penaltiseerias alistada. Mario on üks kolmest Eestist pärit mängijast meie klubi esindusmeeskonnas — Priit Proos, Mario Kuokkanen ja Kristofer Reinberg.]

 

Poolfinaalkohtumine Mindil Aces v University Azzurri (Mario Kuokkaneni värav mängu 74. minutil, videos alates 1:55:40)

 

Eelolevast finaalist: “Last year we made the grand final and played against the same opposition (Casuarina FC) but unfortunately lost 3 – 1. If we were to win the game tomorrow it would be the first time in 36 years that the club has won the Northern Territory Premier League Championship.”

 

[Möödunud aastal õnnestus meil pääseda liigafinaali, kus kohtusime sama vastasega kellega tänvu — Casuarina FC. Kahjuks tuli meil leppida 3-1 kaotusega. Kui meil peaks homme õnnestuma võita, siis see oleks esimene kord 36 aasta jooksul, kui klubi tuleb Põhjaterritooriumi meistriks.]

 

FINAALI OTSEÜLEKANNE, Eesti aja järgi avavile kell 13:30: link (youtube)

 

Casuarina F.C vs Mindil Aces, Men’s Premier League Grand final promo (FOTO: Football Northern Territory)

 

 

Järgneb lühiintervjuu Marioga:

 

Millal jõudsid Austraalia ja millal on oodata sind tagasi kodumaale? Kas Rakvere eest võib kunagi veel jalgpalli mängimine kõne alla tulla?

 

“Austraalia tulin veebruari keskel, aga hetkel ei teagi millal tagasi tulen. Kindlalt plaani pole, praegu jään siia ja naudin siinset elu. Kui Eesti asja ja Rakveres elan, siis miks mitte.”

 

 

Mis oli esialgne klubi kuhu jõudsid ja mis sind seal ootas? Tuli koroona ja liikusid Darwini, kuidas on sealne elu?

 

“Algul olin Yoogali Soccer clubis ja seal tegin erinevaid töid selle aja jooksul, alustades ploomifarmist lõpetades betoonitehases. Praegune klubi on mul Mindil Aces ja tööks on katuste vahetamine ja restaureerimine.”

 

 

Liigafinaal peetud saab, siis mis saab edasi? 

 

“Siis on kaks nädalat puhkust ja pärast seda hakkab 7vs7 turniiriformaat poolel väljakul, aga ei ole kindel, kas sellest osa võtan. Elu läheb ikka sama moodi edasi, töö ja trenn jätkub igapäevaselt.”

 

 

Mis tasemel on kohalik jalgpall, kus hetkel võistled? Kas annab võrrelda Eestiga?

 

“Raske öelda, siin liigas on päris palju mängijad kelle individuaalne tase on päris kõrge. Selle pealt need satsid enamasti mängu teevadki siin. Poolfinaalis oli publikut tribüünil vaatamas 500 kandis.”

 

 

Kas on midagi, mida sooviksid omaltpoolt Rakvere jalkapublikule edasi öelda?

 

“Hooaeg ei ole veel läbi. Teil on veel aega punkte koguda. Pange täiega, sest usun, et tahtejõu pealt on teil võimalik nii mõndagi noppida!”

 

Kümmekonna mänguga on Mario löönud Mindili eest kolm väravat ja andnud neli väravasöötu (FOTO: Mindil Aces).