Seisuga 0-1 lõppes Esiliiga seitsmenda vooru kohtumine Rakvere Tarva ja Kalju duubelmeeskonna vahel. Pingelise kohtumise kallutas lõpu eel külaliste kasuks U-19 koondislane Sören Kaldma.

Vaatamata sellele, et Kalju II oli külla sõitnud nooremapoolse koosseisuga alustasid nad mängu väga isukalt. Juba 6. minutil avanes nõmmekatel võimalus juhtima minna, kui oma kahesajandat Esiliiga kohtumist pidav Mihkel Gull eksis kastis määruste vastu ja vastased said penalti. 11-meetri karistuslööki asus lööma Mihkel Ainsalu, aga seda mitte kuigi edukalt, sest Sander Susi suutis löögi jalaga tõrjuda ja skoori muutumatuna hoida. Mitte väga palju hiljem tekkis kontrarünnakul Nõmme poistel uus hea võimalus. Mängides üle nii meie kaitseliin kui ka väravavaht, ent mitte Rakvere väravapost. Ehmatusest toibumine võttis meil veidi küll aega, kuid avapoolaeg kulges edasi juba võrdsete heitlusena. Kumbki osapool siiski oma võimalusi ära ei kasutanud.

Rakvere Tarva ja Kalju duubli vastasseisu teine poolaeg hakkas kodumeeskonnale juba märksa lubavamalt. Kaitses saadi pidama ja rünnakuüritused muutusid loogilisemaks. Rakvere parim võimalus avanes 65. minutil, kui Henri Hang pääses silmitsi väravavahiga, ent siiski ei suutnud palli vastaste väravavahist mööda lüüa. Kalju kindamehe hea reaktsioonitõrje päästis nõmmekatele päeva. Järjekordset head väravavahi sooritust sai Rakvere kunstmurustaadionil kogunenud ligi sajapealine publik tunnistada veerand tundi hiljem. Sander Susi oli taas mees omal kohal, kui tal õnnestus Robert Kirsi karistuslöögile näpud vahele saada. Kahjuks minut hiljem leidsid vastased siiski relva, millega Tarvast haavata. 17-aastane Sören Kaldma 81. minuti tabamus tõi tabloole 0:1 Nõmme Kalju eduseisu. Edasine kohtumine kulges küll võitluslikult, kuid mitte lõppresultaati muutvalt. Kalju duubel võis koju naasta teenitud kolme punktiga, jättes meid Vändra vastu ihuma sama.

Mängujärgsed kommentaarid:

Tarva ründaja Henri Hang: “Kalju mängis hästi, hoidis palju palli ja lõpuks nende sihikindlus sai väravaga tasutud. Meil olid ka omad võimalused, mis oleks pidanud ära lööma ja selle taha see mäng jäigi ma arvan. Kaljult hea esitus igatahes!”

Kalju II väravavaht Richard Aland: “Kolm rasket punkti Rakverest sai võetud ja lõpptulemusega võib rahule jääda. Mängupildi üle ei saa ka nuriseda, vaatamata rasketel tingimustele üritasime mängida ilusat jalgpalli ja leian, et saime sellega ka hakkama. Ehk vaid tuleks realiseerimisoskust veidi parandada. Kindlasti oli meie jaoks tegemist küllaltki keerulise mänguga, sõitsime Rakverre ju väga noore koosseisuga ja esindusest suuremat jõudu meile sel korral kaasa ei pakitud. Kuid siinkohal kiidan noori duubli pallivõlureid, kelle mootorid töötasid kuni lõpuminutiteni ja seda piisavalt kõrgetel pööretel. Aitäh Tarvale võitlusliku mängu eest ja edu järgmistes voorudes!”

Hetki mängust ja peatreenerite kommentaarid:

RAKVERE JK TARVAS – NÕMME KALJU FC II  0:1
ametlik protokoll
Värav: 81. Sören Kaldma
Hoiatused: 8. Henri Hang, 40. Elar Tovstik. 59. Rain Ööpik, 84. Joonas Ljaš – 51. Peeter Klein, 90. Anti Karumaa
6. minutil tõrjus Sander Susi Mihkel Ainsalu löödud penalti

JK Tarvas: 30-Susi, 26-E. Tovstik, 4-K. Saar, 24-Ööpik, 69-Gull, 22-Ljaš, 17-A. Tovstik, 18-M. Saar, 11-Kiis, 9-Akimov (82. 14-Mehike), 91-Hang (86. 7-Võsaste).
Varus: 45-Küngas, 8-Kalda, 7-Võsaste, 14-Mehike, 10-Laidam, 25-Tammik.

Kalju FC II: 69-Aland, 77-Liiva (82. 13-Karumaa), 21-Kuusk, 4-Pürg, 5-Kummer, 7-Filimonov, 14-Listmann (90.+1. 8-Ild), 9-Klein (73. 20-Kuber), 23-Ainsalu, 18-Kaldma, 17-Kirss.
Varus: 13-Karumaa, 96-Vahi, 20-Kuber, 75-Krusel, 8-Ild, 30-Vihul.

Mänguolud: +7°C, vihmane tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.