Neljanda vooru tuline vastasseis idanaabritega lõppes poolitatud punktidega. Sarnaselt Viljandi mänguga jäi resultaadiks 2:2, ka sel korral sai saatuslikuks õnnetu omavärav. Sedapuhku meile endile.

Mäng algas tempokalt. Juba 6. minutil õnnestus Kiviõli ründajal – Aleksandr Pruttšenkol – nurgalöögist 0:1 FC Irbis ette lüüa. Veel mullu esindas sama mees Tartu SK 10-ne ridu, olles nende suurimaks väravakütiks. Paraku ei saanud idanaabrid oma uue täienduse avavärava üle kaua rõõmustada. Tarvas viigistas koheselt. Elar Tovstiku suurepärase tsenderduse realiseeris 8. minutil Joonas Ljaš1:1. Edasine mäng kulges üpris närviliselt. Nagu Rakvere ja Kiviõli vastasseisudele omane, siis kohtumine hoiatuskaartideta ei jää. Minutitel 30-32 haaras peakohtuniku käsi lausa neljal korral kollase järele. Oma osa said nii Aleksei Mamontov, kui ka Irfan Ametov. Meie poolelt olid patused Henri Hang ja Joonas Ljaš. Vahetult enne avapoolaja lõppu, 45. minutil, avanes Rakverel hea kontravõimalus. Hang leidis sööduga Joonase, kes number kümne koha peal pani vastaste kaitsja kena driblinguga tasku ja lükkas palli edasi värava ees vabaks jäänud Sergei Akimovile. Vanameistri närvid ei vedanud alt ja stoilise rahuga oli tabloole toodud 2:1.

Kohtumise teine pool algas mõnevõrra rahulikumalt, kerge Rakvere poolse survega. Üleolekut ei suudetud siiski realiseerida ning 80. minutil tuli lõivu maksta. Kiviõli, eesotsas Starkopfiga, kasutas aga nurgalöögist avanenud võimalust maksimaalselt. Kahjuks ei suutnud me tekkinud saginas olukorda klaarida ja pall leidis ping-pongina tee oma väravasse – 2:2. Selle tulemusega ka mäng lõppes. Allolevast videoklipist leiate kõik kohtumise väravad ja peatreenerite mängujärgsed kommentaarid.

NB! Intervjuu Irbise esindajaga on venekeelne. Vabandame puuduvate subtiitrite pärast!

RAKVERE JK TARVAS – KIVIÕLI FC IRBIS  2:2 (2:1)
ametlik protokoll
Väravad: 8. Joonas Ljaš, 45. Sergei Akimov – 6. Aleksandr Pruttšenko, 70. ov. Jaanus Kaasik
Hoiatused: 31. Joonas Ljaš, 32. Henri Hang, 65. Kaarel Saar, 65. Mehis Vahero – 30. Aleksei Mamontov, 31. Irfan Ametov

JK Tarvas: 30-Susi, 26-E. Tovstik, 16-Kaasik, 6-Vahero, 69-Gull, 22-Ljaš, 4-K. Saar, 18-M. Saar, 11-Kiis (80. 92-Valk), 9-Akimov, 91-Hang (65. 14-Mehike).
Varus: 14-Mehike, 24-Ööpik, 1-Sahkur, 92-Valk, 45-Küngas.

FC Irbis: 99-Rubtsov, 24-Starovoitov, 17-Šelehhov, 5-Russakov (61. 15-Babjak), 23-Gurtckaia (46. 14-Derjabins), 10-Kirilov (68. 8-Suvorikov), 27-Saks, 19-Ametov, 21-Mamontov (46. 12-Šatov), 18-Pruttšenko (78. 9-Torinava), 11-Starkopf.
Varus: 9-Torinava, 12-Šatov, 15-Babjak, 8-Suvorikov, 14-Derjabins.

Mänguolud: +4°C, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.