Rakvere JK Tarvas esindusmeeskond nimetab kolmandat aastat järjest enda parima noormängija. Tänavu osutus selleks keskväljal tegutsev Jaan Matis Kangur.

Tarva aasta juunior on tiitel, mis mõeldud alla 21-aastasele esindusmeeskonna mängijale, kes on hooaja jooksul kõige positiivsemalt silma jäänud. Valiku langetab Rakvere esivõistkonnaga seotud klubipersonal eesotsas peatreeneriga. Varasemalt on pälvinud Rakvere JK Tarvas aasta noormängija tunnustuse Robi Štšjogolev (2018) ja Erik Andres Raja (2019).

Tänavu täisealiseks saanud Jaan Matis Kanguri panuseks jäi esindusmeeskonna eest 19 liigamängu (1463 minutit) ja 1 värav (vs Võru FC Helios 5-2). Kokku teenis poolkaitses mängiv noormees aasta jooksul 8 kollast. Mängude arvult ja kogunenud mänguminutite osas oli see klubis paremuselt neljas tulemus. Hooaja lõpp jäi Kanguril vigastuse tõttu vahele, ent nüüdseks on mees taas trennis.

Kanguri iluvärav vs Võru FC Helios 15.08

Esindusmeeskonna peatreener Tarmo Rebane: 

“Jaan on meie jaoks väga vajalik mängumees. Seda näitab ka talle kogunenud mänguminutite arv, mis oligi meie noormängijate omadest kõige suurem. Ta on oma mängijatüübilt liidri tüüpi, kes ei vaata teiste otsa, vaid teeb ise otsuseid ning hea päeval veab meie mängu. Tal on väljakul hea tööeetika. Ta jaksab palju ja heas mõttes nakatab ka teisi pingutama. Paraku vahest meeldib tal jääda liiga kauaks palliga ning ta ei suuda alati võtta vastu otsuseid rahulikult.

Kahju, et Jaan mängus Viimsiga viga sai ja tal hooaja lõpp vahele jäi. Tema asendamine keskväljal oli meie jaoks murekoht.”

Jaan Matis Kangur saamas kätte klubipoolset tunnustust esindusmeeskonna ja U17 võistkonna ühistreeningul (23.11.2020, Rakvere kunstmurustaadion).