Esiliiga 20. vooru kohtumine Tarva ja Irbise vahel osutus üheks tuliseimaks derbimänguks seni. Jäime Kiviõli linnastaadionil vähemusse, ent vaatamata sellele suutsime võtta tänavuse hooaja esimese võõrsilvõidu. Ja oi kui magusa!

Reedeõhtune mäng osutus omamoodi ajalooliseks. Möödus 83 aastat esimesest jalgpallikohtumisest Kiviõlis, milleks oli Kiviõli Valguse ja Rakvere Kalevi omavaheline heitlus. Sel puhul andis Kiviõli linnavolikogu spordikomisjoni esimees üle mõlema meeskonna kaptenile mälestusmeene. Liigutav žest, mille võtsime auga vastu. Kuid uus mäng oli algamas ja vanu aegu heietama jääda ei saanud. Seni võõrsil vaid parematel päevadel viigipunkte noppinud Tarvas, vajas hirmsasti kolme lisapunkti. Tabelis olime eelmise vooru järel eelviimasele kohal.

Hooaja kolmas Virumaa derbi, sedapuhku Kiviõlis, algas võitluslikult. Kummalgi meeskonnal tekkis omi momente, eelkõige standartitest ja kontratest, aga realiseerida ei suutnud kumbki. Meie poolt tegi väravas head tööd Sander Susi. Esimese poolaja üks paremaid võimalusi avanes Mihkel Gullil, kui vastaste väravavaht ei suutnud palli korralikult klaarida ja värava tühjaks jättis. Kahjuks Gulli kauglöök tühja ebaõnnestus.

38. minutil leidis aset aga kohtumise kõige võikam intsident, kui Silvio ja Deniss Suvorikovi võitlus palli pärast kakluse ja vigastusega lõppes. Ilmselt ei mahtunud Suvorikovile pähe, et suurel kiirusel tulnud Silvio talt palli kätte sai. Ning otsustas meie meest käe- ja jalalöögiga karistada. Kahjuks ei suutnud Silvio pead külmana hoida ja vastas samaga. Taunimist väärt olukord mõlemalt mängijalt, aga kummastav on, et punase kaardi sai vaid Tarva mängija. Tegu oli Silvio esimese mänguga põhikoosseisus, mis kahjuks lõppes tema jaoks lõhkise jalaga. Algselt kardetud luumurdu siiski ei ole, aga tõenäoliselt taastumine võtab aega. Mees omal jalal staadionilt lahkuda ei suutnud. Video intsidendist.

Tuliseks kiskunud poolaeg polnud sellega aga läbi. Minut enne poolaja lõppu avanes taas Gullil võimalus skoori teha. Võrk sai küll sahisema pandud, aga kohtunike poolt loeti värav määruste vastaseks. Miks? See jäi meile arusaamatuks. Video olukorrast (algusega 5:11). Avapoolaeg 0:0.

Teise poolaja algus vahetusi endaga kaasa ei toonud ja samadel allesjäänud meestel tuli võitlust jätkata. Irbisel varumehed puudusid ja meie algkoosseisul oli vaja veel end tõestada. Kiviõli mehed jõudsidki lähedale skoori muutmisele, aga fikseeriti suluseis. Mõned hetked hiljem tõmbas Andres Verst Kiviõli kastis maha meie vanameistri. 11-meetri karistuslöök ja palli taha asus Alari Aunapuu. Ning ta ei vääratanud – 0:1 ja Rakvere oli vähemusest end ette rebinud (video alates 19 minut).

Kohe pärast seda tegi meie loots ka esimese vahetuse. Pingile tuli Madis Reimal, kelle silmapaistvamaks momendiks jäi hea kauglöök avapoolajal. Mängu sekkus Egert Peljo. Debütandil avanes koheselt võimalus Tarvas kahega ette viia, aga kahjuks jäi värav madalaks.

74. minutil teenis hoolimatu vea eest kaardi Aleksei Mamontov ja kolm minutit hiljem Taavi Trasberg, kes näitas välja rahulolematust ja põrutas pärast vilet palli kaugustesse. Rahulolematu ei pidanud Taavi siiski pikalt olema, sest 80. minutil oli Trasberg just see mees, kes Tarvale hooaja esimese võõrsilvõidu kindlustas. Akimovi söödu realiseeris Taavi kenasti, aga väravat siiski enda nimele ta ei saanud, sest napilt enne väravajoont sai jala vahele Mikhail Kharitanovich. Palli teekonda see siiski märkimisväärselt ei mõjutanud ja tablool juhtisid külalised Rakverest 0:2 (video alates 34:05).

Neli minutit hiljem olime valmis järgmiseks vahetuseks. Mihkel Gull välja ja Rain Ööpik asemele. Nagu 20 minutit varem tekkis Peljol supervõimalus Tarvas juhtima viia, siis sama võimalus avanes Ööpikul. Kahjuks ka tema vääratas, siiski Peljo ja Trasbergi eeltöö oli võimas. Viiv hiljem tuli aga Tarva viimane vahetus. Sergei Akimov välja ja Alari Tovstik sisse. Üksikud minutid kohtumise lõpuni enam midagi uut ei pakkunud ja kohtumine lõppes Kiviõli 0, Rakvere 2.

Järgmine mäng juba neljapäeval kell 19:00. Rakvere Linnastaadionile ootame külla Tartu FC Santost. 20. vooru järel jagame punktiarvestuses tabelis Kurega 6. ja 7. kohta. FC Kuressaare on karva võrra ees, kuna üks võit on neil rohkem. Meil on palju viike.

VIDEO (Kogu mäng neljas osas):

Youtube link (Ida-Virumaa Sport)

PILTE:
Tarva FB (FOTOD: Liisa-Helena Tagam)

Ida-Virumaa Spordiliit (FOTOD: Aleksandr Komšin)

MÄNGUJÄRGSED KOMMENTAARID:

Valeri Bondarenko: “Väga raske ja närviline mäng. Esimese poolaja lõpus jäime eriti raskesse seisu kui Silvio eemaldati. Meie seisukoht oli, et mõlemale mängijale punane, aga rohkem ei taha ma kohtunike tegevust kommenteerida. Avapoolajal polnud ei Kiviõli ega meie esitus konstruktiivne. Oli selge, et kes teisel poolajal oma emotsioonid kontrolli alla saab, see võidab. Rääkisime riietusruumis asjad selgeks ja teine pool oli meie mängupilt hulga parem. Mäng oli jätkuvalt närviline, aga saime hakkama.”

Silvio:Ma olen tulemusega väga rahul, sest see mäng oli meile väga tähtis. Tänan jumalat ning meie personali. Samuti olid meeskonnakaaslased väga tublid ning näitasid sihikindlust. Kahju, et pidin mängust kaardi tõttu lahkuma. Tänan ka kohale tulnud Tarva fänne!

Egert Peljo: “Jäin debüüdiga väga rahule, sest meeskond täitis oma eesmärgi ja võtsime need vajalikud 3 punkti. I-le jäi täpp panemata, kui ei suutnud väga heast olukorrast väravat lüüa, aga kõige tähtsam on see, et meeskond võitles lõpuvileni ja me võitsime selle mängu.”

“Mäng oli väga võitluslik ja närviline. Ma arvan, et kohtunik võttis meilt kindla värava ära, aga ka kohtunikud eksivad ja seekord eksis ta meie kahjuks. Saime ka punase kaardi esimese poolaja lõpus, aga see ei takistanud meil teisel poolajal kaks väravat neile lüüa ja mäng võita.”

“Tarvas tõestas, et on väga hea meeskond ja olen uhke, et olen Tarva meeskonna liige. Suur aitäh fännidele sooja vastuvõtu eest ja suur aitäh kõikidele Tarva toetajatele, kes kohapeal olemas olid.”

Kiviõli FC Irbis – Rakvere JK Tarvas 0:2 (0:0)
66. Alari Aunapuu (pen), 80. Mikhail Kharitanovich (OV)

Hoiatused: 35. Pavel Apalinski, 38. Deniss Suvorikov, 65. Andres Verst, 74. Aleksei Mamontov – 77. Taavi Trasberg
Eemaldamine: 38. Yao Silven Kuassi
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 145
Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Igor Kübarsepp, Ander Hindremäe

Irbis: Maksim Suhhomjatnikov, Andres Verst, Aleksandr Makarov, Aleksandr Karpõtšev, Pavel Apalinski, Deniss Suvorikov, Dmitri Gabinet, Vitali Gussev, Aleksei Mamontov, Mikhail Kharitanovich, Ilja Jazev.
Varus: –

Tarvas: Sander Susi, Elar Tovstik, Mihkel Saar, Kaarel Saar, Taavi Münter, Alari Aunapuu, Taavi Trasberg, Mihkel Gull (84. Ööpik), Silvio, Sergei Akimov (88. Tovstik), Madis Reimal (65. Peljo).
Varus: Rauno Valk, Egert Peljo, Reijo Kuusik, Alari Tovstik, Rain Ööpik.

Oleme võlgu ka vabanduse Kiviõli FC Irbise ees, kui süüdistasime mõningaid nende mängijaid Twitteris rassismis. Süüdistus tulenes ühest kommentaarist, mis hiljem kinnitust ei leidnud. Võtame sellest õppust ja enam enda meediakanalitesse süüdistusi ei pillu, mida me hiljem tõestada ei suuda. Vabandame ka liigse kriitika ees kohtunike aadressil.