Esiliiga viies voor oli lõpuks see, mis meile kolme võidupunktiga naeratas – Tarvas 3, Puuma 1. Hooaja esimene võit lasi end oodata, ent tulemata ta ei jäänud. Liigatabeli punane latern alistati kodus kindlalt.

Kohtumise avaminutid kulgesid küllaltki rahulikult, kus Tarvas osutus pigem kontrollivaks ja Puuma kaitsvamaks osapooleks. Kuigi taga suutsime palli kenasti hoida, siis ründefaasis jäime puiseks. Seda kuni 20. minutini, kui vastaste kaitsjad ei suutnud Sergei Akimovi peatada. Akimovil õnnestus pall toimetada Henri Hanguni, kes lajatas mänguvahendi vasakuga vastaste võrku – 1:0. Puuma ei lasknud end sellest heidutada ja juba viis minutit hiljem oli neil vastus olemas. Nikolai Lõsanov napsas Tarva kastis tagasipõrkuva palli ja juba väikse pette järel virutas ta nahkkera u 15-lt meetrilt värava – 1:1. Olukorraga ei saanud leppida ning Tarvas jäi võiduväravat otsima. Mõni minut enne poolaja lõppu õnnestus vastaseid kiire kontrarünnakuga nõelata. Ilusa kontra viimistles väravaks Joonas Ljaš, kelle jaoks oli see juba hooaja neljandaks. 2:1 eduseisult mindi ka pausile.

Vaheajalt naastes jätkus Rakvere surve, mis realiseerus 59. minutil penaltiga. Rünnakule lülitunud äärekaitsja Mihkel Gulli tsenderdus tabas kastis vastasmängija kätt. Peakohtunikul ei jäänud see märkamata ja 11-meetri karistuslöök oli tõsiasi. Palli taha asus vea teenija Mihkel Gull ise ja ta ei vääratanud – 3:1. Ühes oli see ka tema esimeseks väravaks Tarva särgis. Mida minut edasi lõpu poole, seda rohkem hakkas palli hoidma Puuma. Olime küll jätkuvalt rünnakul teravad, kuid mitte piisavalt, et edu suurendada. Supervõimalused jätsid kasutamata nii Joonas Ljaš kui ka Rainer Võsaste. Kaitses paistis terve kohtumise vältel silma kompromissitu võitlejana Jaanus Kaasik. Vahest ehk ei olekski saanud mäng teise skooriga lõppeda, sest ka mullu lõppesid kõik omavahelised kohtumised Rakvere kahe väravalise paremusega (sh esimeses ringis 3-1).

Mängujärgne kommentaar:

Äärekaitsja Mihkel Gull: “Hooaja esimene võit ja väga oluline meie jaoks. Mängisime küllaltki hästi esimesed 60 minutit, pärast seda andsime initsiatiivi vastasele ning neil tekkis nii mõnigi ohtlik võimalus. Kindlasti saame oma mängu parandada ja peamegi seda tegema, kui tahame võidelda kõrgete kohtade eest. Samas võit on võit ja siit on hea edasi minna.”

Väravad ja peatreenerite kommentaarid:

RAKVERE JK TARVAS – TALLINNA FC PUUMA  3:1 (2:1)
ametlik protokoll
Väravad: 20. Henri Hang, 42. Joonas Ljaš, 59. pen. Mihkel Gull – 25. Nikolai Lõsanov
Hoiatused: 16. Sergei Akimov, 87. Alari Tovstik – 55. Ilja Monakov

JK Tarvas: 30-Susi, 69-Gull, 18-M. Saar, 16-Kaasik, 26-E. Tovstik, 22-Ljaš, 17-A. Tovstik (90.+4. 45-Küngas), 4-K. Saar, 11-Kiis (76. 92-Valk), 91-Hang (87. 7-Võsaste), 9-Akimov (65. 25-Kuusik).
Varus: 92-Valk, 25-Kuusik, 45-Küngas, 7-Võsaste, 24-Ööpik, 6-Vahero, 1-Sahkur.

FC Puuma: 1-Mališauskas, 3-Mamedov (25. 5-Tilga), 13-Kuznetsov, 15-A. Lõsanov, 6-Karpõtšev, 9-N. Lõsanov (49. 14-Sinyavskiy), 20-Castelnovo, 12-Apalinski (90.+2. 23-Krass), 24-Mõttus (80. 11-Kartau), 22-Monakov, 17-Vinogradov (80. 8-Sander).
Varus: 14-Sinyavskiy, 11-Kartau, 23-Krass, 8-Sander, 5-Tilga, 16-Žakin.

Mänguolud: +8°C, vahelduva pilvisusega ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.