Esiliiga XXXV voorus võõrustasime oma kodusel Kastani Areenal Vändra JK Vaprust. Viimasest kodumängust, mis tänud headele ilmadele toimus murul, oodati himuga võitu, aga meie kahjuks näitasid lõpuvile kõlades tabloonumbrid võõrsilmeeskonna 0:1 eduseisu.

Viimaseks kodumänguks oli tipuründes taas Sergei Akimov, keda mängu alguses premeeriti ka, fännide lemmiku 2014, karikaga. Eelmisest mängust puudus keskväljalt veel Tarmo Rebane. Kaitses võttis Mihkel Saare kõrval koha sisse Rain Ööpik ning äärepoolikus alustas Toomas Kiis. Alustasime tormikalt ning oli näha, et tahame viimase kodumängu positiivselt lõpetada. Kõik aga muutus palju raskemaks kui 12. Minutil teenisid vastased karistuslöögi umbes 40 meetri pealt. Pall tsenderdati kasti, kust ebaõnnestunud puhtakslöömise tagajärjel sai palli Oliver Ojala, kes mänguvahendi kavalalt ette posti lõi ja oma meeskonna 0:1 ette viis. See sündmus aga innustas meid veel rohkem, kui tänu heale tsenderdusele sai löögile Sergei Akimov, kuid pealöök möödus siiski väravaraamidest väljaspool. Poolaja keskel üritas Aunapuu kaugelt peale lüüa, aga löök võttis rikošetist hoopis teise lennusuuna ning raksatas teekonna lõpuks latti. Peagi pidi Vändra väravavaht oma oskusi näitama, tõrjudes Aunapuu ebaõnnestunud tsenderduse üle lati. 34. Minutil pidi Aunapuu vigastuse tõttu lahkuma ning teda asendas Tarmo Rebane. Veidi peale vahetust oli ärev hetk meie värava all, kui Rebase ebaõnnestunud tagasisöödule sai jaole vapruse ründaja, kuid meie õnneks suutis Susi talle omaselt selle üksühe olukorra ohutuks teha. Poolaeg aga lõppes vastaste eduseisus.

Teisele poolajale sammus Vändra erksamalt, kui tegid poolajaks 3 vahetust. Samuti lahkus platsilt ka avavärava autor. Sellest hoolimata jätkusid meie püüdlused viigiväravat leida. Võimalusi tekkis meil aga mitmeid. Sarnaselt esimesele poolajale sai heast tsenderdusest taaskord löögile Akimov, kuid ikkagi ei suutnud ta palli raami suunata. Mitmel korral suudeti ka vastaste kaitseliini taha pääseda, kuid piisavalt kiiresti ei suutnud me siiski endid liigutada ning alati jõudsid vastase kaitsed pallile jaole. Poolaja keskel oli taaskord aktsioonis Akimov, kelle pealöök natukene ebatäpne. Peagi mängiti kasti ääres vabaks Rauno Valk, kes väljakeriva löögi vastaste värava ristnurga poole teele saatis, kuid ometigi suutis taaskord vastaste väravavaht kõva käega tõrje teha. 79. Minutil vahetati välja Toomas Kiis ning teda asendas Võsaste. Peale vahetust mäng natukene elavdus ning värskel platsile tulnud Võsaste sai samast kohast peale proovida nagu seda oli teinud Valk mõned minutid ennem. Seekord soosis taaskord meid ebaõnn, sest kõvasti virutatud löök põrkas postist platsile tagasi. Kuna olime oma jõud suuremalt jaolt ette suunanud, siis tekkisid ka Vändra meestel poolikud võimalused. Meie õnneks suutis Susi neid kõiki edukalt vältida, tehes veelkord ühe üksühele tõrje. Vile kõlades tuli meil leppida läbimärjade särkide ning üheväravalise kaotusega. Hooaja viimane mäng toimub aga FC Flora duubliga Tallinnas, kus loodame selle pika liigahooaja edukalt lõpetada!

Ülevaade: Rait Randrüüt