Esiliiga XI vooru kohtumine tõi meid kodusele Kastani Areena murustaadionile. Kodupubliku kurvastuseks lõppes esimene murumäng dramaatilise kaotusega. Rakvere 1, Vändra 2.

Vändra Vaprus alustas mängu tempokalt. Olles eelmise kohtumise kodus Kiviõli Irbisele kaotanud ja olles hiljuti kaotanud Vändras ka meile, oli nende soov häbi kiirelt maha pesta. Sellele oli nad mitmel korral lähedal, tabades juba mängu algul nii meie väravaposti kui ka latti. 24. minutil oli meie keskkaitsja Mehis Vahero sunnitud põlvevigastuse tõttu mängu pooleli jätma. Vigastus polnud küll kõige hullem, ent siiski piisav, et mitte mängu jätkata. Kahtluse all on ka järgmine kohtumine Kalju duubelmeeskonnaga. Edasine mäng kulges mõnevõrra rahulikumalt – väravavõimalusi kummalegi meeskonnale avanes vähe, kuid see eest käis kõva võitlus palli pärast.

Kohtumise teist poolaega alustasime kahe vahetusega. Rain Ööpiku asemel tuli sisse Toomas Kiis ning Rainer Võsaste asemel sekkus mängu Sergei Akimov. Mõlemad sisse tulnud mängijad omasid ka häid võimalusi, ent kahjuks i-le jäi siiski täpp panemata. 65-minutil kees üle meie mees Mihkel Gull, kui võttis olukorrast väljas olles tahtlikult vastasmängija maha. Tasuks otse punane ja tõenäoliselt kolmemänguline paus. Gulli kaotus oli meie jaoks löök allpoole vööd ning vastased olid varmad olukorda ära kasutama. Kaks minutit hiljem lõi vändrakas Toomas Mangusson tabloole 0-1. Värav sündis nurgalöögijärgsest olukorrast. Kuigi seis oli meie jaoks kehv, ei andnud me alla ja võitlesime edasi. Kohtunik sai kollaseid hoiatuskaarte näidata mõlemale poole. 78. minutil oli sunnitud vahetust küsima Toomas Kiis, kes on kimpus seljavigastusega. Vigastuse ulatus pole veel selge, kuid kardetavasti tuleb aeg maha võtta kauemaks kui vaid üks kohtumine. Kiisi asemel tuli mängu Rauno Valk. Üleaja teisel minutil sai meie võitlusvaim tasutud, kui Sergei Akimov teenis endale penaltilöögi õiguse, tabades kastis vastasmängija kätt. Vanameister ei vääratanud – 1:1. Paraku sellega ei olnud kohtumine lõppenud. Paar minutit hiljem ei suutnud me kastis olukorda klaarida ja vastaste ründaja, Kris Korn, ei halastanud – 1:2. Kohtunikul oli veel jagada jäänud kaks kollast ning kõlas lõpuvile.

Järgmine kohtumine juba sel kolmapäeval kell 19:00. Hiiu staadionil ootab meid Nõmme Kalju duubelmeeskond. Punaste kaartide tõttu jäävad kohtumisest eemale Joonas Ljaš ning Mihkel Gull. Tarva koosseisuga liitub sel hooajal esimest korda Taavi Trasberg, kes õpingute tõttu on seni viibinud Inglismaal.

Mängujärgne kommentaar:
Keskkaitsja Kaarel Saar: “Väga valus on saada selline kaotus. Polegi varem sellist mängu olnud, kus lisaajal saame viigi ning siis laseme endale värava lüüa. Viik viigiks, aga Vändra sai 3 punkti juurde ning tal on põhimõtteliselt samapalju punkte kui meil. See hooaeg oleme kehvasti mänginud, kuid juba kolmapäeval on uus võimalus punktiarvet kasvatada. Võitleme edasi!”