Esiliiga XXVII voorus sõitsime mandrilt saarele,
et kohtuda võõrsil FC Kuressaarega, kes asetses enne seda vooru liigatabelis viiendal kohal meist viis punkti eespool. Nagu sellel hooajal juba tavaks on saanud, suutsime endast tabelis kõrgemal olevast meeskonnast üle olla ja hilisöisesse Rakverre naasta 5:1 võiduga.

Mängus algus oli meie jaoks küllaltki raske, kuna kodumeeskond suutis kiirelt palli üle kontrolli saavutada ja meid oma väljakupoolele suruda. Meie osaks jäid üldiselt kiired vasturünnakud.

Üks selline vasturünnak tõi meile edu 22.minutil, kui Rauno Valk leidis hea läbisööduga Sergei Akimovi, kes pääses väravavahiga silmitsi, aga enne, kui vanameister sai löögi sooritada, tõmmati ta selja tagant maha. Kohtunikul ei jäänud muud üle, kui vilet puhuda, meie kasuks penalti määrata ja vastaste kapten Sander Viira platsilt ära saata. Penaltit asus lööma Rainer Võsaste, kes oma esimesel sooritusel ei eksinud. Küll aga eksis väljakukohtunik, kes ei näinud, et platsil viibis endiselt punase kaardi teeninud Kuressaare mees. Seega tuli Võsastel penalti uuesti sooritada, kuid mees suutis külma närvi säilitada ja saatis palli tugevalt posti äärde.

29.minutil suutis Kuressaare võtta ülesse korraliku rünnaku, kui vasakult äärelt toodi pall kasti. Esimesena jõudis küll pallini Kaarel Saar, aga paraku ta libastus ning tabas käega palli. Peakohtunik andis Kaarlile kollase kaardi ja kodumeeskonnale penalti. 11-meetri karistuslööki asus lööma Sander Laht, kes aga meie õnneks löögil eksis ja palli posti kaudu mööda saatis.

Viis minutit hiljem oli meil kasutada nurgalöök. Selles standardolukorras tõmmati kastis maha Kaarel Saar ja kohtunik andis juba kohtumise kolmanda penalti. Seekord võttis vastutuse enda kanda Alari Aunapuu, kelle löögi Kuressaare väravavaht küll tõrjus, ent jätkupall sattus Aunapuu jalale, kes selle lati alla virutas.

Esimese poolaja lõpuminutitel sai tõsise põlvevigastuse saarlaste kaitse tugitala Märt Kluge, kelle koduvõistkond oli sunnitud välja vahetama.

Teine poolaeg jätkus esiti küll sellise mängupildiga nagu esimenegi. Kuressaare suutis 53.minutil mängu tagasi tulla, kui Sander Laht leidis pika diagonaalpalliga paremalt äärelt Mikk Rajaveri, kes kaitse üle mängis ja palli Sander Susi selja taha saatis. Kuid oli näha, et Kuressaarele hakkab vähemuses mängimine raskusi valmistama ja väsimus tekkima.

60.minutil oli aktsioonis vanameister Sergei Akimov, kui sai hea läbisöödu Joonas Ljašilt ja mängis üle vastaste kaitsemängija. Esimese löögiürituse suutis saarlaste väravavaht küll tõrjuda, kuid teise pallini jõudis Akimov esimesena ja veeretas palli tühja võrku.

Kuni 80.minutini märkimisväärseid võimalusi ei tekkinud ja käis võitlus keskväljal. Kuid siis suudeti vasakul äärel leida Akimov, kes suunas palli teises ääres olnud Rauno Valgule. Valk võttis palli omaks, mängis üle vastaste kaitsemängija ja saatis palli vasaku jalaga lati alla. Väravavaht sai küll näpud vahele, aga see ei takistanud mänguvahendi minemist väravavõrku.

85.minutil olid aktsioonis keskväljal rassinud Aunapuu ja Toomas Kiis, kui esmamainitu nägi kaitseliini seljataga vaba tsooni ja saatis pika palli sinna teele. Sihtmärgiks oli Kiis, kes jooksis kaitsemängija üle ja edestas ka saarlaste väravavahti ning taaskord oli vaja vaid pall tühja võrku veeretada.

Huvitav mäng 3 (4) penalti, ühe punase kaardi ja kolme erineva Kuressaare kapteniga. Lõpetasime mängu selle hooaja suurima võiduga ja pikk tagasisõit rõõmsal meelel võis alata.

Nüüd on liigamängudest kahenädalane paus, kuna algab jalgpallikoondise EM-valiksari. Meie mängime jälle 12.septembril kell 18:00, kui Saaremaal kohtume taaskord FC Kuressaarega.

Ülevaade: Rainer Võsaste

FC KURESSAARE – RAKVERE JK TARVAS  1:5 (0:2)

Väravad: 53. Mikk Rajaver – 23. pen. Rainer Võsaste, 35. Alari Aunapuu, 60. Sergei Akimov, 80. Rauno Valk, 85. Toomas Kiis
Hoiatused: 34. Märt Kluge, 35. Elari Valmas – 29. Kaarel Saar, 45.+5. Mihkel Saar, 89. Rauno Valk
Eemaldamine: 22. Sander Viira
30. minutil tõrjus Sander Susi Sander Lahe penalti
35. minutil tõrjus Roland Kütt Alari Aunapuu penalti

FC Kuressaare: 12-Kütt, 22-Kaljo (65. 14-Torn), 25-Viira, 4-Kluge (45.+4. 2-Vinter), 5-Alt, 23-Luup, 8-Kastein (61. 9-M. Pukk), 21-Mikk Rajaver (56. 7-A. Saar), 11-Koppel (23. 3-Kriska), 26-Laht, 39-Valmas.
Varus: 3-Kriska, 2-Vinter, 19-Poopuu, 7-A. Saar, 14-Torn, 9-M. Pukk, 13-Suursaar.

JK Tarvas: 30-Susi, 26-E. Tovstik, 4-K. Saar, 18-M. Saar, 21-Münter, 2-Aunapuu, 11-Kiis, 7-Võsaste (46. 19-Rebane), 32-Valk (89. 17-Vaagert), 22-Ljaš, 9-Akimov (85. 50-Tammik).
Varus: 50-Tammik, 17-Vaagert, 19-Rebane.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.