Hüvastijätt koduse kunstmuruga lõppes kurva 1-3 allajäämisega tallinlastele. Avapoolajal teenitud eduseis libises närvilise lõpuga käest.

Kevadringi viimane kohtumine algas mõneti luuravalt, kuid juba 17. minutil õnnestus Tarva kaptenil mängu tuua murrang. Vastaste karistusala lähistel nurgalöögijärgsest olukorrast noppis Alari Tovstik palli ning kihutas mänguvahendi florakate väravavõrku – 1:0. See oli Tovstikule sel hooajal esimeseks tabamuseks. Mäng kulges edasi kerge Flora duubli poolse survega, ent suutsime poolaja vapralt vastu pidada. Omades seejuures ka ise mitmeid võimalusi.

Teine poolaeg jätkus kompromissitu heitlus ja oli näha, et kumbki partner ei kavatse alla anda. Küll aga olid külalised end teiseks pooleks paremini häälestanud. 54. minutil õnnestus Herol Riibergil ja Rauno Sappinenil üle mängida Tarva kaitseliin ning ära kasutada meie hetkeline pehmus, 1:1 – Rauno Sappinen. Kümme minutit hiljem oli eelmisele väravale eeltöö teinud Riiberg taas aktsioonis, joostes üle meie vasaku ääre, ja 1:2 oli kurb tõsiasi. 72. minutiks olid pinged tõusnud juba lakke ning Joonas Ljaš teenis rumala vea tõttu Rakverele hooaja esimese punase kaardi. Üritasime küll sarvi vastu suruda, aga kahjuks edutult. 88. minutil peatas Elar Tovstik vastaste kontrarünnaku. Kohtunik tõlgendas seda kui ilmse väravavõimaluse ära hoidmist ning tasuks taaskord meie mehe eemaldamine. Karistuslööki vastased küll ei realiseerinud, kuid hetk hiljem Flora duubelmeeskond ei vääratanud. Eesti U-19 koondislane Rauno Sappinen sai minut enne mängu lõppu lubamatu söödueksimuse tagajärjel palli ning tõi tabloole lõppseisuks 1:3.

Tuleval pühapäeval kohtuvad mõlemad meeskonnad uuesti, sel korral vastaste kodus kell 19:00.

Mängujärgne kommentaar:

Väravavaht Sander Susi: “Enne mängu oli teada, et Flora duubel tuleb suure hooga peale. Esimesel poolajal suutsime kõik üritused elimineerida ja ise juhtima minna. Teine poolaeg teadsime, et läheb raskemaks ja üritasime hoida oma puuri puhtana, kuid see ei õnnestunud. Kõik lastud väravad olid välditavad ja tulid pigem individuaalsetest eksimustest. Peale 2:1 kaotusseisu hakkasime rohkem riskima, kuid risk ei tasunud ära ja lisaks lõpetasime 2 mehelises vähemuses. Loodetavasti oli tegu viimase kunstmuru mänguga ja saame kolida päris murule, mis peaks mängupildi paranemisele kaasa aitama.”