Kesknädalane Viru derbi Rakvere Tarva ja Kiviõli Irbise vahel lõppes taaskord viigiliselt. Kui märtsis jäi Rakvere kunstmurul seisuks 2:2, siis sel korral oli mäng kinnisem ja tulemuseks 1:1. Lõpu eel päästis meile viigipunkti Taavi Küngas.

Selle aasta viimane kodune derbimäng Kiviõliga oli meile paras pähkel. Mitmed põhimängijad nagu Joonas Ljaš, Kaarel Saar, Sander Susi, Henri Hang ja Mihkel Gull on hetkel Dubais esindamas Eestit amatöörmängijate mingijalgpalli MM-il. Punasega Puuma vastu pidi mängu vahele jätma äärekaitsja Margus Kalda. Samas puudujaid oli ka Irbise leeris, märkimisväärseimaks eelmise hooaja Esiliiga suurima väravakütt Tõnis Starkopf. Vaatamata raskekahurväe eemalolekule, allahindlust väljakul ei tehtud. Esimene poolaeg käis tõsine keskvälja võitlus. Kohtunik pidi näitama kollast hoiatuskaarti lausa neljal korral – 3 Kiviõlile, 1 Rakverele. Häid väravavõimalusi palju ei tekkinud ja söödumäng jättis soovida. Loogilisi lahendusi pakkus ehk mõneti rohkem Kiviõli.

Teine poolaeg mängupilt paranes, ent vaatamata sellele suutis Kiviõli mängija, viimased kaks hooaega SK-10s pallinud, Aleksejs Derjabins, Irbise 0:1 ette lüüa. Loetud minutid hiljem tulid mängu Rainer Võsaste ja Taavi Küngas. Hoidsime küll mängu initsiatiivi enda käes, aga viigivärava suutsime lüüa alles 88. minutil, kui Alari Tovstiku audi väljaviset pikendas peaga Rainer Võsaste. Pallile jõudis jaole Taavi Küngas, kes lajatas mänguvahendi külmavereliselt vastaste väravavõrku – 1:1. Ilus sünnipäeva kink järgmisel päeval oma 18-ndat eluaastat tähistanud mängumehele. Lõpu eel tuli mängu ka Siim Rannamäe, kelle jaoks olid need esimesed Esiliiga minutid pärast aastast vigastuspausi. Mänguseisu kellelgi enam mõjutada aga ei õnnestunud ning järjekordse viigiga oli naabritevahelisele lahingule joon alla tõmmatud.

Tänavu on veel ees kaks kohtumist Kiviõliga, mõlemad võõrsil. Järgmine Esiliiga mäng juba sel pühapäeval kell 16:00, võõrustame kodusel Kastanil Viljandi Tulevikku.

Mängujärgne kommentaar:
Peatreener Reijo Kuusik: “Pidime taaskord koosseisus tegema väga palju muudatusi kuna paljud mängijad mängivad hetkel Saalijalgpalli Maailmameistrivõistlustel. Mäng oli küllaltki võimalustevaene ja põhiline mäng käis keskväljal. Küll võib väita, et võitsime viigipunkti, kuid mänguga päris rahule jääda ei saa. Pühapäeval tulemas järjekordne oluline kohtumine ja loodetavasti on ka võimalus kasutada seekord kõiki mängijaid. Kindlasti tahaksin tänada fänne, kes kohale olid tulnud.”