Evald Tipneri nimelise karikasarja avaring kulges meile edukalt. Tulemusega 3:0 sai kolmandas liigas palliv Tallinna FC Castovanni Eagles alistatud. Mänguseis otsustati juba esimesel poolajal, kui skoori tegid Akimov, Trasberg ja Ljaš.

Eesti Karika 1/64-finaali kohtumine Tarva ja Castovanni vahel ei lasknud kaua oodata, et sünniks esimene värav. Juba viiendal minutil viis Tarva raudvara, Sergei Akimov, Joonas Ljaši antud nurgalöögist Rakvere 1:0 ette. 12. minutil oli mees omal kohal aga Taavi Trasberg, kui karistuslöögi järgsest olukorrast õnnestus tabloole tuua 2:0. Kolm minutit hiljem tegid vastased juba kohtumise esimese vahetuse. 33. mänguminutil õnnestus Joonas Ljašil realiseerida äärelt sisse lõiganud Sergei Akimovi eeltöö ning 3:0 oli tõsiasi. Rohkem väravaid selles vastasseisus ei sündinud. Esimest poolaega jäi ilmestama võitluslik mäng, mis päädis nelja hoiatuskaardiga. Kaks kummalegi meeskonnale. Teisel poolajal toimus mitmeid vahetusi ja mäng muutus kinnisemaks. Paar head võimalust avanes Castovanni kotkastele, aga meie õnneks ära lüüa neid ei suudetud.

Järgmine kohtumine juba sel kolmapäeval kell 19:00. Külla tulevad naabrid idast – Kiviõli FC Irbis. Tõotab järjekordset tulist derbimängu!

Mängujärgsed kommentaarid:

Tarva peatreener Reijo Kuusik: “Võtsime mängu tõsiselt, sest karikamängudes võib juhtuda kõike. Kiired väravad võtsid poistel pinged maha ja see ka veidi uinutas meid. Vastane mängis kaitses vapralt ja ei jäänud neilgi palju väravast puudu. Peamine eesmärk, järgmisesse ringi jõuda, sai saavutatud ja nüüd on mõtted juba kolmapäeval.”

Tarva mängija Joonas Ljaš:Läksime sellele mängule peale täie tõsidusega, teadsime et vastased oskavad hästi jalgpalli mängida ja alahindama me neid ei hakanud. Nagu selguski, siis oli meil nendega omajagu pusimist. Õnneks aitasid meid kiired väravad ning saime jõudu säästes edasi mängida, et kolmapäevaseks liigamänguks valmis olla!”

Castovanni kapten Martin Kivi: “Teadsime, et mäng tuleb raske ja täis tulist võitlust, seega oskasime oodata ja vastu panna omalt poolt tuld. Lohakaks jäime standardolukordade ajal, mil me ei võidelnud lõpuni – seega kolm väravat. Vastane oli sitke, mängis head söödumängu ja üritas edu suurendada, kuid meie kaitsed said hakkama. Mängu käigus suutsime tekitada mitmeid võimalusi, millest nii mõnigi oli väga ohtlik, kuid tulemusest jäi meetri jagu puudu. Mängu viimane kümnend oli meie jaoks raske just vastupidavuse poole pealt, kuna mäng oli tempokas ja kiirete vasturünnakutega oli meil kohati probleeme. Kokkuvõttes näitasime ennast aga heast küljest ja tõestasime, et oleme arvestatav meeskond, kelle vastu võita pole lihtne. Järgmine kord võime hoopis meie pallid sisse lüüa.”