Eelmise nädala laupäeval, 14. novembril osalesid Rakvere U17 noormehed Tallinnas EJL-i sisehallis Flora Nike Cupil. Seitsmendat aastat toimunud turniir oli Tarvale võidukas.

 

Turniir toimus kuue võistkonna osalusel, kus kõik meeskonnad mängisid korra omavahel läbi. Ühe mängu pikkuseks oli 22 minutit. Järgneb noormehi juhendanud treener Rain Ööpiku võistluspäeva kokkuvõte.

 

Noortetreener Rain Ööpik:

 

Osalesime 2005 sündinud poistega Flora Nike Cupil. Kuna järgmise aasta U17 (2005 sünd) võistkond moodustub kolme erineva treeninggrupi poistest, siis eesmärgiks oli, et nad saaksid natuke harjutada koos mängimist. Lisaks on iga võistluskogemus väga hinnaline ning mööda külge maha ei jookse.

 

Turniiril osalenud võistkonnad mängisid liigasüsteemis omavahel läbi. Kokku saime pidada viis kohtumist. Tulemuseks kolm võitu ja kaks viiki, millega saavutasime turniiril esikoha. Väga head meelt tegi ka see, et suutsime korralikus konkurentsis oma värava puutumatuna hoida.

 

FOTO: Ly Unga, FC Flora

 

Turniiri esimene mäng oli vs Nõmme Kalju. Meil oli selles mängus kaks penaltit, mida kahjuks realiseerida ei õnnestunud. Lisaks paar poolvõimalust ka, aga lõpuvile kõlades oli seis ikkagi 0-0.

 

Teine mäng oli vs JK Tallinna Kalev Jüri, kus suutsime oma võimalused ära realiseerida ning seisuks 2-0 (väravad Romet ja Roland).

 

Kolmandas mängus kohtusime Viimsi JK võistkonnaga, kus jällegi 2-0 võitsime. Väravad samuti Romet ja Roland. Esimesed kolm mängu olid selles mõttes küllaltki sarnased, et mäng oli pigem meie kontrolli all (vastastel häid väravavõimalusi ei tekkinud) ning peamiseks väljakutseks oli võimaluste loomine ning nende realiseerimine.

 

Turniiri neljas mäng aga oli selline, kus paremaks võistkonnaks platsil olid pigem Levadia poisid. Vastased suutsid ka pärast punast kaarti kümnekesi mängides meie elu väga raskeks teha. Kahjuks lagunes meie seni heal tasemel olnud võistkondlik mäng ning pidime suurema osa mängust ilma pallita kannatama. Tänu väravas seisnud Silveri heale tööle 1v1 olukordades jäi meie värav puutumata ning mängu viimasel minutil vormistas 1-0 võidu penaltist Eiko.

 

Viimases mängus vs FC Flora piisas meil turniirivõiduks viigist. Osaliselt väsimuse, osaliselt hea koostöö kinni kiilumise tõttu me selles mängus väravaid ei löönud. Õnneks ei kujutanud reaalset ohtu meie väravale ka Flora ning pidime leppima väravateta viigiga – 0-0.

 

FOTO: Ly Unga, FC Flora (14.11.2020)

 

Kokkuvõtteks oli poistele kindlasti mõnus kogemus uute nägudega koos mängida ning saime ka heal tasemel vastastega mõõtu võtta. Näitasime, et noorte liigasüsteemi esiliiga satsidega suudame sammu pidada ning ka omajagu õnnestuda.

 

 

Turniiril osalesid: Silver Rebane, Markus Peet, Saimon Tammiste, Miko Meiner, Kristjan Jaak Mälk, Robin Palmar, Marcus Rättel, Olger Tauer, Roland Pakaste, Indrek Tokaruk, Moso Mohamad, Kristjan Kari, Marten Liukonen, Romet Lendla, Eiko Maasik, Kristjan Pobbul, Kristian Anton, Jaan Martin Vaher

 

Samal päeval toimus Rakvere kunstmurustaadionil Tarva esindusmeeskonna hooaja viimane kodumäng, kuhu olid kaasatud Rakvere U17 mängijad Riko Eiert ja Mattias Roop.

 

Turniirivõitja Rakvere JK Tarvas U17 (FOTO: Ly Unga, FC Flora)

 

 

Rohkem pilte: galerii

 

Turniiri on järelvaadatav: link