Pühapäeva pärastlõunal pidas Rakvere JK Tarvas duubelmeeskond enda tänavuse hooaja 11. liigamängu, kui kodusel kunstmurul alistati Kohtla-Järve JK Järve III seisuga 6-0. 

 

Möödunud nädala keskpaigas kohtus sama võistluspaar esmakordselt, siis jäi Rakvere võidunumbriteks 4-0. Kaks väravat lõi vanameister Sergei Akimov. Jala said valgeks ka John-Eric Juht ja Kennert Liblik.

 

Pühapäeval murdis Tarvas II oma vastase aga juba avapoolajaga, kui 45 minutiga löödi viis vastuseta väravat. Teisel poolajal tuli veel üks lisaks. Lõppskoor 6-0 Rakverele. Taaskord oli kahel korral värava autoriks Sergei Akimov. Lisaks tegid skoori Erik Andres Raja, Rauno Valk, Dmitrii Baikov ja Keijo Õunapu.

 

Sergei Akimov vs FC Järva-Jaani (24.05.2020, FOTO: Ain Liiva). Duublemeeskonna kõige resultatiivsem mängija on 11. vooru järel on 10 tabamusega Sergei Akimov (liiga väravaküttide edetabelis annab see 5-6. koha).

 

11. mänguga on Rakvere duubeltiim kogunud kaheksa võitu, leppinud korra viiki ning tunnistanud kahel korral vastase paremust. See annab nelja punktise edu lähima jälitaja ees. Liider FC Tartu Kalevist jääb Tarvas maha aga kaheksa silmaga (Tartu Kalev ja Tarvas II kohtusid omavahel juuni algul, siis olid tartlased rakverlastest üle skooriga 5-2. Sama paar heitleb uuesti 18. oktoobril).

 

III liiga – Ida piirkond (14.09.2020). Liigatabel: link

 

Kolmanda liiga piirkondade võitjad tõusevad Teise liigasse vastavalt territoriaalsele paiknevusele. Piirkondades 2. kohale tulnud võistkonnad mängivad omavahel kodus-väljas printsiibil vastavalt Põhi Idaga ja Lõuna Läänega ning nende mängude võitjad mängivad kodus-väljas printsiibil üleminekumänge Teise liiga vastavates piirkondades 12. kohale tulnud võistkondadega.

 

Tarvas II mängiv treener on Joonas Ljaš, kes hetkel ise on hüppeliigese vigastuse tõttu sunnitud vaid platsi kõrvalt juhendama, iseloomustab tänavust hooaega kui väga keerukat. Näiteks oli Rakvere sunnitud hooaja keskel Väikeste karikavõistlustelt taanduma, kuna liiga palju mängijaid oli juba esindusmeeskonnaga seotud. Lisaks on piiratud ka kui palju ja kui tihti saab nooremaid mängijaid kasutada.

 

“Duubli tegevused toimuvad meil üle kivide ja kändude. On raske saada meeskonda kokku, seda eelkõige erinevatele piiravate reeglite tõttu, aga kuidagi peame hooaja lõpuni vastu pidama. Palju pole enam jäänud ja teeme kõik selleks, et koht esikolmikus säilitada. Olen rahul meestega, kes siiamaani on pingutanud meiega koos ja näidanud üles tahet mängida. Oleme läinud mäng-mängult paremaks ja usun, et mitte ühelgi vastasel pole meiega lihtne.”

 

 

Tarvas II 6-0 võidumängu järel (13.09.2020, Rakvere kunstmurustaadion)

 

 

Tarvas II top 5 väravalööjad

10 – Sergei Akimov

5 – Erik Andres Raja

4 – Kennert Liblik

3 – Maksim Porotikov

3 – Robin Nirgi

 

Tarvas II top 5 mängitud mänge

11 – Rauno Valk (870 minutit)

11 – Keijo Õunapu (815 minutit)

10 – Sergei Akimov (844 minutit)

8 – Kristo Remmelgas (655 minutit)

8 – Peeter Siak (446 minutit)

 

 

Järgmine mäng Tarvas II-l toimub sel laupäeval, kui algusega kell 13:00 võõrustatakse Rakvere kunstmurul tabeli punast laternat, FC Maardu Aliensi. Sissepääs Tarvas II kodumängudel on tasuta.