Vahemikus 17-21. august toimus Rakvere kunstmurustaadionil viiepäevane jalgpallilaager 6-14 aastastele lastele. Varasematel aastatel ka teistes Eesti linnades aset leidnud Hispaania suurklubi Valencia laager toimus tänavu vaid Rakveres. 

 

Rakvere JK Tarvas noortetöö juht Joonas Ljaš:

 

Laager toimus kokku viiel päeva ja laagrit viisid läbi kaks Valencia laagri treenerit, keda abistasid neli meie noortetreenerit – Maddi Rennel, Lenno Kütismaa, Rain Ööpik ja Sten Tammik. Laager oli väga kaasahaarav ja emotsiooniderohke. Oli näha, et harjutused mida tehti olid meie tavapärastest erinevad ja lähenemine teise nurga alt. Lastele oli see kõik uus ja huvitav. Tahtmist oldi täis terve laagri vältel ja isegi kuum ilm ei vähendanud seda entusiasmi. Kindlasti korraldame taoliseid laagreid veel. Kas see on Valencia või mõni laager, selle jätaks hetkel saladuseks.

 

Valencia laagrid tipnevad alati kahe silmapaistvama laagrilise välja valimisega, keda ootab auhind. Tänavuses Rakvere laagris osutusid valituks Tristan Valdmets ja Risto Raudsalu, siinkohal aga olgu mainitud, et tegelikult oli selles nimekirjas 8-9 mängijat, kes väärinuks samamoodi seda auhinda. Lõpuks tuli lihtsalt valik teha ja seekord otsustasid nad nii. Võimalus tähendab seda, et kui covid19 maha rahuneb, siis organiseeritakse neile reis Valenciasse, kus nad treenivad nädal aega akadeemias, näevad Valencia kõrgliiga meeskonna mängu ja tehakse palju muud põnevat.

 

Ka meie treenerid said kindlasti kogemuse võrra rikkamaks. Laagri kontseptsioon oli huvitav ja samamoodi ka treenerid kellega koostööd tehti. Usun, et laagri jooksul leiti nii mõnigi asi, mida edaspidi ka oma treeningutes kasutusele võtta.

 

 

Vaata ka Virumaa Teataja uudislugu koos galeriiga: Rakvere võõrustab Valencia jalgpallilaagrit