Läinud laupäeval, 21.11 lõppes Rakvere JK Tarvas esindusmeeskonna hooaeg. Koduväljakul mänginud Võru FC Helios alistas Tarva skooriga 5-1. Rakvere auvärava lõi vahetuspingilt mängu tulnud Kennert Liblik.

Erinevatel põhjustel – kool, töö, kaardid, vigastused, haigestumised, oli sel korral Tarval kasutada vaid 12 mängijat. Koosseisu keskmiseks vanuseks oli 19 aastat ja 4 kuud, mis on läbi aegade kõige noorem ametlikus võistlusmängus väljakul käinud Rakvere esindusmeeskond.

Avapoolaja kolmega kaotanud Tarval õnnestus teise poolaja algul üks tagasi lüüa, kui oma hooaja teise värava lõi ainsa mängijana vahetuspingilt mängu sekkunud Kennert Liblik. Kümme minutit varem vahetas ta välja vigastada saanud Enriko Saare.

74. minutil jäi Rakvere vähemusse, kui punase kaardi teenis Tarva mängija Uku Laht. Lõpu eel lõi Võru veel kaks väravat, nõnda sai mängu lõppseisuks 5-1. Viiest väravast neli lõi vastaste 21-aastane kapten Eduard Desjatski.

Liigatabeli 10. koht tähendab seda, et Tarvas on Keila kõrval teine klubi, kes kukub aste madalamale – EMV II liigasse (tugevuselt neljas liigatase). Võru FC Heliost ootavad ees üleminekumängud, vastaseks FC Tallinn.

Esiliiga B 2020 hooaja lõpptabel

VIDEOKOKKUVÕTE:

Võru Jalgpallikeskuse kunstmuruväljak, 21.11.2020

GALERII:

FOTOD: Priit Lööper (Võru FC Helios) 

Peatreener Tarmo Rebase kommentaar läinud hooaja teisele poolele: 

Suvel tulnud Tallinna mängijad tõid uue energia ja kohe tuli liigas ka kaks järjestikkust võitu. Pisivigastused ning koroonast tingitud kalendri ümbermängimine ja mängijate kooli- ning töökohustused ei lasknud aga heal rütmil jätkuda. Meie oma mängijad olid juba raskest hooaja esimesest poolest kurnatud ning nõnda muutusid ka suviste täienduste toodud erksamad toonid aja jooksul tuhmimaks.

Augustis lisandunud Tallinna meestega saime oma koosseisus nii mõnegi olulise augu täidetud, aga kahjuks tekkisid üsna pea uued probleemid. Näiteks said vigastada Dmitrii Baikov ja Jaan Matis Kangur, kes mõlemad on meie jaoks väga kandvas rollis.

Hooaja jooksul kaasasime küll enda duubeltiimi mängijaid, kuid esiliigade tase on ikkagi märkimisväärselt teine. Peale pressiva koroona tõttu sundisid olud meid kaasama ka oma U17 ja U16 poisse, kes lõppkokkuvõttes said väärt kogemust ja üllatasid positiivselt.

Kahjuks ma ei saanud arvestada kõigi meestega lõpuni välja, kes hooaja eel end üles andsid. Olgu siis põhjuseks vigastus või midagi muud. Siinkohal aga suur austus Siim Rannamäe ees, kes suutis ühena vähestest vanadest olijatest leida motivatsiooni ja jaksu, et hooaeg kenasti algusest lõpuni mängida, sealhulgas osaleda ka kohusetundlikult treeningutel.

Koostöö Irbisega polnud ka päris nii viljakas, kui algselt loodetud – kahjuks kõigis soovitud mängudes me neid koosseisu ei saanud. Samas need mängud, kus nad meil kambas olid, olid nad suureks abiks.

Mängijate liigutamine erinevate liigade vahel ja koormuse jaotamine oligi meie jaoks tänavu suur väljakutse. Koosseis varieerus meeletult ja üksteise mõistmist väljakul tekitada ongi nii raske. [Tänavu käis Rakvere esindusmeeskonna eest väljakul 43 erinevat mängijat. 2019 – 31, 2018 – 30, 2017 ja 2016 – 32.]

Rõõmsamatest hetkedest võib ära mainida mängu Keilaga. Mäng, kus meil oli väga noor koosseis, näiteks neljast kaitsemängijast kolm alaealised, aga suutsime sellegipoolest võita ja taga nulli hoida.

Kui me Esiliiga kõrgemal astmel mängisime ja 2002-03 sündinud poisid peale tulid, siis ilmselt oli see neile liiga suur amps. Lootus on, et 2004-2005, kelledest nüüd mitmedki said hooaja teises pooles oma võimaluse, on selleks hüppeks paremini valmis. Usun seda siiralt. Küllap on saanud teha ka nii mõnigi viga, mida loodame rohkem mitte korrata. Meie esimesed noored tulid peale suuresti hobigruppidest, nüüd oleme klubina jõudnud aga paremasse seisu. Usutavasti on ka II liiga noortele meeste mänguga kohanemiseks jõukohasem.

Noored ongi midagi, mis mulle hooaja jooksul kõige rohkem heameelt valmistas. Rumal on loota, et minge ja tehke iga mäng ära, aga vähemalt on pilt lubav. Ilmselt ongi meie suund järgmiseks hooajaks, et noortest tuleb veel rohkem värsket verd peale. Muidugi soovime ideaalis, et juures oleks ka kogenud mängijaid noori toetamas, ent et asi oleks jätkusuutlik, siis tähendab see seda, et vanad peavad jõudma ka treeningutele.

Rakvere JK Tarvas tänab kõiki poolehoidjaid, koostööpartnereid ja toetajaid, kes sel raskel hooajal meiega olid. Aitäh!

Rakvere JK Tarvas, Esiliiga B 2020 (FOTO: Günther Küttis)