Eilne esiliigatulemus tähistab tänavuse hooaja suurimat allajäämist – 5:1. Viimati kaotas Bondarenko juhitud Tarvas nii suurelt eelmise aasta juuli lõpus. Kodumängus Levadia duubliga. Pärast seda pole me kellelegi rohkem kui kolme väravaga kaotama pidanud.

Viimase kahe hooaja suurim kaotus pärineb samuti möödunud aasta suvest. Vahetult enne uue peatreeneri tulekut ja pärast liigapausilt naasmist kaotasime Pärnule suvepealinnas 5:0. Suvised nädalakesksed võõrsilmängud on amatöörklubidele alati rasked olnud ja nii oli ka eile. Puudusid mitmed kogenud mängijad nagu Alari Tovstik, Jaanus Kaasik, Joonas Ljaš, Taavi Trasberg ning Rainer Võsaste. Kes vigastuse, kes töö pärast ja nõnda ei suutnud me organiseeritud mängupilti pakkuda. Esimesel poolajal löödi meile lühikese vahega kaks väravat, millest suutsime tänu Sergei Akimovi auväravale toibuda, ent moment teisel poolajal lõi paadi kummuli. 62., 66. ja 67. minutil pani Tartu Santos oma paremuse maksma. Tartlaste sangariks tõusis Ander Vool, kes sai maha kübaratrikiga. Positiivse märkusena võib välja tuua, et Tarva noormängija, Rainer Roostik, sai vahetusest sekkudes kirja oma debüütmängu ja meie vanameister jätkab Esiliiga väravalööjate tabeli troonimist.

Üks kohtumine rohkem kui pool hooaega veel ees. 12. juulil kell 19:00 on esinduse järgmine mäng, vastaseks Vändra Vaprus. Kohtumise peab kahjuks vahele jätma Kaarel Saar, kes teenis Santose vastu hooaja neljanda kollase hoiatuskaardi.

Klubi kutsub kohale kõiki oma fänne ja toetajaid, et välja rabeleda liiga põhjakihist. Teie kõigi toetus on ülioluline, tulge mängule ja teeme sellest ühe toreda jalkapäeva!

MÄNGUJÄRGSED KOMMENTAARID:

Peatreener Valeri Bondarenko: “Vastane suutis ära kasutada meie põhimängijate puudumise ja me ei saanud hakkama nende paremuse takistamisega. Santos kontrollis kindlalt palli, lülitus rünnakutele kiirelt ja rohkearvuliselt. Meie eksimused karistati oskuslikult. Kahjuks puudus meie rünnakutes sihikindlus ja täpsus. Ebaõnnestunud päev, aga loodame, et mäng Vändraga on juba parem. Tahaksin välja tuua, et meeskondlik vaim oli meiega, nagu ikka, aga mis puudus, oli meeskondlik mäng.”

Mängija Alari Aunapuu: “Mängu praktiliselt meie poolt nagu polnudki… Kui esimese poolaja lõpus hakkas lubama ja teise poolaja alguses ka suutsime natuke mängida, siis peale seda kui 3-1 löödi, ei suutnud me enam midagi. Tuleb rohkem trenni teha, siis hakkavad tulemused ka paranema.

Fännikoordinaator Rait Randrüüt mängust: “Esimesed pilgud platsile näitasid, et koosseisust puudusid nii mõnedki tähtsad lülid. Oli aru saada, et tuleb raske mäng. Poole poolajaga läksidki Santose noormehed kahega ette, kuid enne lõppu ulatas veel Akimov meie meeskonnale abikäe. Teise poolaja algus oli palajulubav, kuid 60-70 minutid on midagi, mida ma loodan, et enam ei näe. Kogu me ansambel lagunes ning kõige halvem maik jäi külge vist Elarile ja Susile, kes tegelikult tegid antud olude kohta korraliku mängu. Kuid pea püsti ja Vändrale taome siis selle mängu eest topelt!!

Tartu FC Santos – Rakvere JK Tarvas 5:1 (2:1)