Tarva kõige vanem noortegrupp, Rakvere JK Tarvas U17, pidas oma hooaja viimase mängu 7. novembril, kui kodus alistati Kuressaare eakaaslased 2-1. Millised on 2003-2005 sünniaastaga noori koondava Rakvere võistkonna hooajajärgsed muljed ja mida aasta endast kujutas.

 

Möödunud nädalavahetusel osales enamus Tarvas U17 poistest Tallinnas Nike Cupil, mis Rain Ööpiku juhendamisel õnnestus Rakvere noortel võita (samal ajal pidas hooaja viimast kodumängu Rakveres esindusmeeskond, kuhu olid kaasatud U17 mängijad Riko Eiert ja Mattias Roop). Sellekohane kokkuvõttev artikkel koos treeneri kommentaariga on lähiajal meie koduleheküljel tulekul.

 

Võidukale ühepäevasele turniirile eelnes aga 18-mänguline kahe osaline liigahooaeg. Mai lõpust kuni septembri alguseni mängiti nn alagrupifaasi. 10 meeskonda üle Eesti mängis omavahel korra läbi. U17 Eliitliiga II liiga II alagruppi mänginud Tarvas tuli neljandaks. Järgnes järgmine 9-mänguline osa U17 Eliitliiga II liiga kõrgemas sarjas, kus lõpptulemusena finišeeriti tabeli keskel – 6. kohal.

 

 

 

Siinkohal tasub silmas pidada, et osa Rakvere selle vanuseklassi noormehi esindas hooaja jooksul ka U17 absoluutses tippliigas (U17 Eliitliiga Esiliiga) Ida- ja Lääne-Virumaa ühendvõistkonda FC Alliance. Seda kooslust esindasid Rakverest Roland Pakaste, Henri Matias Eliste, Enriko Saare ja Riko Eiert. Alliance lõpptulem Eesti noormeeste esivõistlustel oli 5. koht.

 

 

 

U17 peatreener Tarmo Rebane

 

Kuidas jääd treenerina tänavuse hooajaga rahule? Mis olid peamised murekohad?

 

Kokkuvõttes oli okei, rahuldav. Hooaja esimeses poole eesmärk oli tulla esimese viie võistkonna sisse, et mängida hooaja lõpus tugevamas grupis ja seda me suutsime. Hooaja teisele poolele jättis oma pitseri vigastused ja mängijate jagamine erinevate liigade vahel (U15, U16, U17 meie ja Alliance ning esindusmeeskond). Lisaks muidugi ka koroona ja edasilükatud mängud ning koosseisu kokku klopsimine. Osa mängijaid sai seega üle koormatud, oldi altimad vigastustele ning meie esitused polnud enam stabiilsed. Nii mõnigi kord tuli mõnel poisil mängida laupäev ja pühapäev jutti.

 

Kahju on eeskätt hooaja lõpu mängudest Maardu Linnameeskonna ja FC Tallinnaga. Seal me ei pannud enda taset maksma.

 

 

Kas või keda tuua tänavusest hooajast esile?

 

Hea arengu väravas tegi Edgard, kelle aasta teine pool läks küll vigastuse ja töökohustuste nahka. Kedagi rohkem nimepidi mainida ei sooviks. Tublisid oli mitmeid. Oli noormehi kes ületas nii mitmeski mängus ootusi, kui oli ka lati alt minekut. Konkreetset liidrit meil hooaja jooksul välja ei koorunud. Rohkem oleks oodanud ka loovust, mängu ehitavas osas oli meil puudusi.

 

 

Kui keeruline oli ennast jaotada esindusmeeskonna ja U17 tiimi vahel? 

 

Ei olnud keeruline, tulime toime. Kahju vaid, et kõiki mänge oma silmaga kohapeal ei näinud, sest nii mõnigi kord kattus esinduse ja poiste mängukalender. Õnneks oli mulle Sten Tammik abiks.

 

 

Mis saab U17 võistkonnast tuleval aastal?

 

See ei ole meil veel klubis lõplikult paigas, et mis vanuseklassides me võistkonnad uueks hooajaks välja panema, millel saab lasuma põhirõhk ja kuidas komplekteerime. Tõenäoliselt nii mõnigi esindusmeeskonna vanamängija lõpetab ja vanematel poistel on aeg lülituda meeste võistlustele. Trenni on mingil määral juba praegugi koos tehtud.

 

 

Rakvere JK Tarvas U17 (21.10.2020, Rakvere kunstmurustaadion)

 

Kui tänavu oli Rakvere U17 võistkonna peatreeneriks Tarmo Rebane ning teda abistas Sten Tammik, siis tuleval hooajal hakkab U17 võistkonda juhendama, lisaks Rebasele, Kalmer Klettenberg.

 

 

 

Lühiintervjuu mängijaga Kristjan Kari:

 

Kuidas hooajaga sinu hinnangul rahule jääda võib? Nii võistkondlikult, kui isiklikus plaanis?

 

Minu hinnangul oli hooaeg rahuldav. Terve hooaja mängis võistkond kokku üsna hästi. Tulemus oleks võinud parem olla, aga sama võib rahul olla ka sellega, et kui kaotasime, siis kaotasime napilt.

 

Enda hooajaga olen väga rahul. Muidugi saaks paremini, aga tean, et enamus mängudes andsin endast parima.

 

 

Milles mängijana tunned, et tänavu ehk kõige rohkem arenesid, tegid sammu edasi? Mida aga näed, et mille kallal tuleks sul veel vaeva näha, et paremaks mängijaks saada?

 

Ma arvan, et kindlasti juhi rollis ma arenesin, sest olin hooaja lõpus kapten. Vaeva peaks rohkem nägema käikude ettemõtlemisega.

 

 

Millised vastasseisud pakkusid enim positiivset emotsiooni? Kas on mõni mäng, mis jääb ka kripeldama?

 

Kindlasti pakkusid enim positiivset emotsiooni Läänemaa ja Tammeka vastu mängitud mängud. Kripeldama jäävad kõigi nelja esimese klubi vastu mängitud mängud: Santos, Maardu, Narva ja Tallinn. Kõik mängud olid väga tasavägised ja kaotus oli ainult üheväravaline välja arvatud Tallinnaga kaks.

 

 

Novembris said kirja ka esimese mängu esindusmeeskonna eest ja kohe 90 minutit ning vastutusrikkal keskkaitsja positsioonil. U17 oled aga eelkõige ründaja? Milliseid emotsioone või mõtteid see mäng tekitas?

 

Kuna olen paar mängu varem keskkaitses mänginud, ei olnud närv nii suur. Muidugi olles ise ründaja, oli suurte meeste vastu keskkaitse mängimine natuke hirmuäratav. Keskkaitses mängides ja esindusmeeskonnale esimene nullimäng tuua oli kindlasti väga enesekindlust tõstev. Mängu alguses mõtlesin, et 90 minutit saab väga väsitav olema, aga mängu lõpus jäi endalegi üllatuseks energiat ülegi.

 

 

Millised ootused on sul tulevale aastale?

 

Tuleval aastal tahaks kindlasti U17 liiga võita aga usun, et see ei saa kerge olema

 

Pildil Kristjan Kari Flora Cupi esikoha karikaga. Treener Tarmo Rebase sõnul oli Flora Cup väärt proovikivi poistele ning tõestuseks, et milleks ollakse suutelised, kui enamus grupist on koos ja minnakse mängule värskelt.
FOTO: Ly Unga / Flora Nike Cup (14.11.2020)