Eesti Meistrivõistluste U16 vanuseklassi tugevuselt teises liigas mänginud Rakvere JK Tarvas ja FC Irbis ühendmeeskond oli võidukas. Kui jätta kõrvale noorte rahvaliiga, siis on EJL egiidi all toimuval Eesti meistrivõistlustel U16 vanuses kolm tugevusastet.

 

Mullu üliveenvalt U15 kolmanda liiga võitnud Tarva noormehed tegid seda pühapäeval taas, kui tulid U16 teise liiga tšempionideks. Hooaja viimases mängus alistati Tallinna Kalev Jüri skooriga 5-4.

 

Kui 2019 tuli tunnistada korra kaotust, siis seekord suudeti liigahooaeg läbida puhaste paberitega – 0 kaotust ja vaid 1 viik ning 17 võitu, edu lähima jälitaja, Pärnu JK Vapruse, ees 11 punkti.

 

U16 II liiga lõpptabel (25.10.2020)

 

U16 JK Tarvas TOP3:

 

VÄRAVAD: Kristjan Kari 15 (liiga üldarvestuses paremuselt 7. tulemus. Parimal, Pärnu Vapruse mängijal, Mathias Villotal 32), Marcus Rättel 14 (8-9. tulemus), Magnus Ojaniit 9.

 

MÄNGE: Marcus Rättel 18, Edgard Piirmäe 18, Magnus Ojaniit 17.

 

MINUTEID: Edgard Piirmäe 1400, Marcus Rättel 1255, Magnus Ojaniit 1246.

 

 

Intervjuu JK Tarvas U16 võistkonna treener Lenno Kütismaaga: 

 

Kui palju võistkond kahe hooaja jooksul muutus?

 

Võistkonna põhikoosseis säilis muutumatuna. Lõpetas kolm poissi, kes polnud kandvas rollis ja üks poiss kolis ära. Samas oli võrreldes eelmise hooajaga suurim muutus selles, et koosseisu tugevdasid kolm klubi U17 II liiga poisid ja kolm FC Irbise poissi, kes mängisid U17 esiliigas. Samuti tuli juurde üks poiss hobigrupist ning andsime mõlema hooaja esimeste voorude järel klubi teistesse võistkondadesse ära põhikoosseisu poisse.

 

 

Kumb hooaeg oli suuremat väljakutset esitav, kas 2019 või 2020?

 

Mõlemad hooajad olid suured väljakutsed. Eesmärgid 2019 olid õppida võistkondlikku kompaktsust, positsioonispetsiifilist liikumist, standardeid, kiireid üleminekuid kaitsest rünnakule ja vastupidi ning poistel endal oli eesmärk tulla liigas kahe esimese hulka. Ühesõnaga, kõike mida on vaja, et olla võistkonna ja mängijana edukas.

2020 oli eesmärkideks kõrge pressingu efektiivne teostamine ja vastase madalale surumine, et õppida kitsas ruumis väravavõimaluste tekitamist ning poistel eesmärk tulla liigas esimeseks.

 

 

Mille üle oled treenerina õnnelik või rahul?

 

Kõigepealt olen rahul sellega, et eesmärgid said täidetud. Kui hooaja alguses oli meie kõrge pressing konarlik ja logisev, siis lõppfaasis toimis juba väga hästi ja poisid suutsid ülesannetega korrektselt toime tulla.

 

Rahulolu pakub mõlema aasta liigavõit ja loomulikult see, kuidas see saavutati. Mängisime mõlemal aastal head ja nauditavat jalgpalli, mis arendas mängijaid nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

 

Õnnelik olen, et poisid kasvasid ühtseks ja kokkuhoidvaks võistkonnaks, kus igal mängijal oma roll ja keegi ei pidanud üle oma varju hüppama, et leida kohta võistkonnas.

 

 

Millega tuleks poistel aga veel vaeva näha, et olla järgmise aasta väljakutseteks valmis?

 

Vaeva tuleb näha kasvavate ja muutuvate nõudmistega hakkama saamisega.

 

 

Mis saab grupist järgmine aasta?

 

Enamus poisid, kes mängisid juba see aasta lisaks U17 liigat, jätkavad treeninguid uue treeneriga ja mängivad järgmine aasta U17 liigat. Lisaks on nii mõnigi juba esinduse uksele koputamas. Teine osa jätkab samuti uue treeneriga ja mängivad uuel hooajal noorte rahvaliigat.

 

 

Kuidas jäid rahule koostööga Irbisega. Millise panuse nad andsid?

 

Koostöö Irbisega oli rahuldav. Kvaliteeti ja konkurentsi tuli juurde. Lisaks said Irbise poisid ka meie poistega hästi läbi. Negatiivse poole pealt aga, nad ei osalenud meie treeningutel ja see maksis teatud lõivu, eelkõige kannatasid meie standardolukorrad.

 

 

Kas on kedagi keda eraldi välja tuua, eeskujuks?

 

Läbi kolme hooaja on palju poisse keda välja tuua. Suhtumise poolest Magnus kindlasti, kes käis pea kõik trennid kohal elades ise 50 km kaugusel. Mängulise arengu poolest Miko, kes kolme hooajaga on kaitseliini liidriks kasvanud. Vaimselt Marcus. Marten oma sihikindluse poolest. Indrek, Moso, Markus, Edgard, Kristjan Jaak, Saimon jne on kõik teinud läbi märkimisväärse arengu.

 

 

Soovid omaltpoolt midagi lõpetuseks öelda?

 

Olen õnnelik, et poisid on alati proovinud saada paremaks ning kuulanud ja üritanud täide viia neid juhiseid, mida andnud olen. Kolme aasta jooksul oli palju erinevaid emotsioone, mis rikastasid minu ja poiste elusid. Loodan, et enamus suudavad sammu iga aasta edasi teha ja leida endas jõudu eesmärke täita. Kõige tähtsam, et jalgpall jääb poistele hingelähedaseks ka siis kui juba mehed ollakse.

 

 

JK Tarvas noormängija, kaitsja Miko Meiner (15):

 

Kuidas hindad enda hooaega? Millega jäid rahule, kus näed võimalusi enim juurde panna?

 

Minu hooaeg oli täiesti normis, sain väga head mänguaega ja skoorisin neli väravat. Kui järele mõelda oleksin olnud suuteline igas mängus veel juurde panema. Samas aga, kui nüüd on liiga võit meie käes, tuli kindlasti motivatsiooni juurde, et järgmises liigas täie rauaga edasi panna.

 

 

Kas oli mõni mäng, mis jäi tänavu eriti meelde või kellega vastasseisud olid kõige põnevamad? Miks?

 

Viimane mäng Sakuga oligi kõige põnevam kuna sai lüüa kübaratriki, isegi kui mängisin kaitses.

 

 

Kuidas võib meeskonna esitusega rahul olla? Võit oli veenev, aga kas leiab midagi mille kallal saaks norida?

 

Võistkonna esitusega olin mina väga rahul, kuna isiklikult nägin, et poisid pingutavad. Kindlasti oleme rahul nulli kaotusega. Miinuseks on see, et väsime enda rünnakutega ära ja ei jõua teha piisavalt tööd tagasi.

 

 

Milliste mõtete ja emotsiooniga astute uude võistlusaastasse? Kas on midagi, mida sooviksid omaltpoolt lisada?

 

Emotsioon uude võitlusaastasse minnes on hea, motivatsiooni on küllalt ja tahe on aina paremini edasi panna! Isiklikult tänaks enda tiimikaaslasi ja treener Lenno Kütismaad hea hooaja eest!

 

 

Rakvere JK Tarvas U16 hooaja lõpupidu Rakvere Bowlingus (25.10.2020)

 

Aitäh Rakvere Bowlingule, Päts Pitsakohvikule ja Sahvrile, et võimaldati poistele hooaja lõpetuseks meeldiv koosviibimine.