Rakvere JK Tarvas lõpetas koostöö 2014 juulis esindusmeeskonna peatreeneriks asunud Valeri Bondarenkoga. Oma esimesel täishooajal Tarva Esiliigast Premium liigasse tüürinud teeneka treeneri vahetab välja Eesti U-21 ja U-23 koondise abitreener Urmas Kirs.

 

Rakvere klubi tegevjuhi Reijo Kuusiku sõnul on Tarva ja Bondarenko lahknemine kaalutletud otsus, mis juba mõnda aega õhus olnud. Möödunud reedel pärast pikka arutelu leidsid mõlemad osapooled, et esindusmeeskond on hetkel jõudnud seisu, kus peatreeneri vahetus on mõistlik otsus. Löödi käed ja mindi sõbralikult lahku, tõdedes, et kes teab, mis tulevikul varuks on.

 

Valerilt võtab ohjad üle 49-aastane noortekoondiste treener ja EJL-i treenerite koolitaja Urmas Kirs. Esialgu on uus loots vähemalt mängupäevadel ametis ka Viimsi JK (Esiliiga B meeskond) peatreeneri kohusetäitjana, kuid lubas asjad korraldada nii, et kõik toimetused saaksid tehtud.

 

 

 

KOMMENTAARID:

 

reijo-kuusik-k100

 

Klubijuht Reijo Kuusik: “Treeneri vahetus oli väga raske otsus, mida sai pikalt kaalutud. Meil on Valeri vastu suur austus – ta on treener, kes tõstis meid uuele tasemele ja oleme talle selle eest väga tänulikud. Ta jääb igavesti Rakvere jalgpalli ajaloo suureks osaks. Samas tundsime juba mõnda aega, et edasiminekuks on meil vaja teistsugust lähenemist ja vanaviisi enam ei saa. Tabeliseis on üks asi, debüüthooaja kasin start polnud otsuse juures kõige suurem faktor, aga trennides oli näha, et progressi pole. Loodame, et uuel mehel õnnestub uut hingamist anda.”

 

“Urmas Kirs on meil tuttav treener. Alates aasta algusest on ta olnud meil abis noortetreenerite koolitamisel. Samuti on meil Urmasega positiivne kogemus 2008 hooajast, kui ta pool aastat Rakvere jalgpalliklubi peatreenerina töötas. Mul on hea meel, et leidsime inimese, kellel on side siinse koha ja mängijatega olemas ning loodame, et ta taaskohaneb kiirelt.”

 

 

Valeri-Bondarenko-x100

 

Rakvere JK Tarva endine peatreener Valeri Bondarenko: “Muidugi on kahju, et meie teed lahku läksid, aga treenerivahetus pole jalgpallis maailma lõpp. Soovin tänada kõiki, kellega Rakveres kokku puutusin. Pean kaheaastast Tarva perioodi väga positiivseks. Koostöö Reijoga oli meeldiv ning soovin nii talle, kui kogu klubile edu. Loodan, et Rakvere jalgpalliareng jätkub!

 

“Eriti jäin ma rahul siinse meeskonnavaimu ja mängudel näidatud võitluslikkusega. Mängupäevadel andsid mängijad endast alati maksimumi ning täitsid enda potentsiaali. Midagi selles osas ette heita ei saa. Lubasime endale küll lapsikuid eksimusi, aga selline on lihtsalt hetkel meie tase – Esiliigas antakse rohkem andeks kui Premium liigas. Kahjuks ei õnnestunud meil kõik koos treenida nii tihti nagu oleksin soovinud ja seetõttu hooaja eel loodetud taseme tõusu ei tulnud. Rõhutasin ühistrennide tähtsust pidevalt, aga amatöörmeeskonnas on muutusi raske sisse viia. Samasugused probleemid esinevad ka teistelgi ning usun, et tulevikus, kui Tarva järelkasv esindusmeeskonnani jõuab, on lihtsam.”

 

“Soovin Urmas Kirsile uues ametis palju edu! Juba mängijana oli ta mulle väga sümpaatne. Minu toetus talle on 100%. Loodan, et ta leiab Rakvere jaoks õige tee, mille kaudu mängijate ja tulemusteni jõuda. “

 

 

UK-2016

 

Tarva uus peatreener Urmas Kirs: “Rakvere juhendamine saab olema huvitav väljakutse ja tulemas on põnev poolaasta. Prioriteedid tuleb mõneti ümber mängida kuna mul on kohustusi ka EJL-i ja Viimsi ees, kuid saame hakkama. Samuti toimetan ka Tallinna Ülikooli juures, et jalgpall akadeemilisele haridusele lähemale tuua. Loodan Tarvas lisaks peatreeneri ametile jätkata ka noortetreenerite nõustamist. Rakvere noortejalgpall on kasvanud viimaste aastatega plahvatuslikult ja ka treenerid on ise noored tegijad. Usun, et saan enda kogemustega abiks olla.”

 

“Ma ei tea kaua Reijo mulle ettepaneku tegemisega mõtles, aga mõne Premium liiga klubi juhendamise väljakutse on minu jaoks suhteliselt värske idee, mida polnud varem ette planeerinud. Võtsin mõtlemisaja ning leidsin, et mul on võimalik asjad nii sättida, et see oleks võimalik.”

 

“Olen mõneti sarnases olukorras nagu 2008. aastal, ka siis liitusin poole hooaja pealt. Õnneks on ees tuttavad näod, nagu näiteks Kaarel ja Mihkel Saar, Alari Aunapuu, Joonas Ljaš, Tarmo Rebane, Alari Tovstik ning võõrad pole ka Sander Susi ja Mihkel Gull. Koondistest on tuttavad Märten Kuusk ja Stanislav Goldberg. Loodan leida kiirelt klapi ja saada hetkeseisust pilt ette. Amatööridega töötamise kogemus on mul olemas. Alustame rahulikult ja eesmärke kohe välja hõikama ei hakka. Esmaspäev ja teisipäev on meestega esimesed trennid.”

 

“Valeriga on mul olnud positiivseid kokkupuuteid nii mängija kui treenerina. Mängijapõlvest on palju möödas, kuid mäletan, et treenerina olime Bondarekoga koos ühed esimesed Eestis, kes läbisid 2007. aastal UEFA Pro litsentsi kursuse. Soovin Valeri tööd Rakveres väärikalt jätkata ning loodan, et teda saadab uutes tegemistes samuti edu!”

 

Vaata uue treeneri profiili ESBL-i veebilehelt: http://www.esbl.ee/biograafia/Urmas_Kirs