Esiliiga 35. vooru kohtumine FC Elva – Rakvere JK Tarvas lõppes võõrustajate 4-2 eduga. Lõuna-Eesti klubile oli see esmakordne võit Tarva üle, ühtlasi tõusis Elva ka liigatabelis Rakverest mööda.

Mänguks hästi häälestunud Elva haaras eduseisu juba 7. minutil, kui Jürgen Kuresoo tsenderduse lõi väravaks Tarmo Kerro. 28. minutil tõlgendas mängu peakohtunik Tomi Rahul Dmitrii Baikovi vea Elva kapten Kuresoo vastu punase vääriliseks. 34. minutil suurendas viimati nimetatu Elva eduseisu juba kahele väravale.

Tarva vastus andis end oodata 44. minutini, kui enda teenitud karistuslöögi realiseeris vastaste ristnurka German-Guri Lvov.

Vähemuses mängiv Rakvere alustas teist poolaega paremini kui esimest, ent sellest hoolimata suutis Elva lüüa lühikese vahega kaks väravat. Ats Joandi 64. ja 67. minut. Lõppseisuks 4:2 vormistas Siim Rannamäe mängu 86. minutil.

LIIGATABEL: Esiliiga 2018

JÄRGMINE MÄNG: P 11.11, kl 13:00 – Tallinna FC Levadia U21 vs Rakvere JK Tarvas, EL 35. voor (Maarjamäe kunstmurustaadion) // HOOAJA VIIMANE MÄNG!

VIDEOKOKKUVÕTE

MÄNGUJÄRGSED KOMMENTAARID:

Peatreener Tarmo Rebane: “Oli printsipiaalne kohtumine, mille kahjuks kaotasime. Murdus ka meie positiivne rekord Elva vastu, mis on samuti tõrvatilgaks meepotis. Elva oli tubli, hooaja lõpp on olnud neil tugev ja nad on näidanud, et on valmis end ületama.

Kui midagi positiivset meie poolelt leida, siis ilmselt taas see, et noored koguvad mänguminuteid. Kedagi nimeliselt kiita, siis Andreas Lilleoja. Teist mängu järjest alustab põhikoosseisus. Vajab küll veel korduseid ja minuteid, aga teeb tubli tööd. Olulised olid ka Levizi tõrjed.

Hädas olime Kuresoo kvaliteediga. Tema kaudu Elva ründemäng suuresti realiseeruski. Ilmselt on tegu liiga parima vasaku äärega, nii et meie noored said väärt kooliraha [Štšjogolev ja teisel poolajal Kangur].

Punane küll halvas meie mängu emotsionaalselt mingiks hetkeks, kuid pärast esimest ehmatust meie esitus võrreldes esialgsega paranes. Teise poolaja algusega võib meie poolt rahule jääda.

Elva oli füüsiliselt võimas ning mänguks paremini valmis. Mängisid super tahtega. Teadsime ja rääkisime sellest juba eelnevalt, ent kahjuks ei õnnestunud vastast pidurdada. Eks oma pitseri jättis ka seegi, et ma ei saanud siiski kõigi meestega arvestada, kellega algselt loodetud – 3-4 meest jätsid tulemata ning nii mõnigi olemasolev mängija pidi seetõttu enda positsioonist väljas mängima. Me ei saanud kasutada loodetud mänguplaani.

Arvan, et me ei pakkunud seda, milleks me võimelised oleksime võinud olla. Aga oleksid ei maksa ning Elvale teenitud ja vääritud võit. Palju õnne! Kui Elva peaks üleminekumängudele välja murdma, siis soovin neile edu. Au neile, et suudavad ka hooaja lõpus motiveeritud esitusi pakkuda.

Poolkaitsja Mario Kuokkanen: “Mäng algas Elva kerge pressiga, mille nad ka kohe ära kasutasid ja avavärava lõid. Taastusime väravast ja suutsime mängu võrdsustada ja ka ise momente luua. 28 minut sai meil minu arvates saatuslikuks, sest jäime ühe mehega vähemusse. Elva sai sellest veel motivatsiooni juurde ja lõid peagi teise. Poolaja lõpus suutsime ühe tagasi lüüa ja olime jälle mängus tagasi. Teine poolaeg algas hästi, olime hästi mängus sees, suutsime luua ohtlikke olukordasi vähemuses mängides. Kuid meie õnnetuseks lõid hoopis Elva mehed kolmanda värava ja sellega suutsid vastased võtta meie tahte ja usu.”

FOTOD: FC Elva – Rakvere JK Tarvas 04.11.18 (Cristel Jakobson, FC Elva)

FOTOD: FC Elva vs JK Rakvere Tarvas (Liina Ivask, FC Elva)

FC Elva – Rakvere JK Tarvas 4:2 (2:1)

7. Tarmo Kerro, 33. Jürgen Kuresoo, 64., 66. Ats Joandi – 44. German-Guri Lvov, 86. Siim Rannamäe

Hoiatused: 43. Mihkel Kuresoo, 90. Naatan Siimeon Tamm – 87. Uku Laht
Eemaldamine: 28. Dmitri Baikov
Mänguolud: +9, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras